Skocz do zawartości

x20xev wysokie obroty


Gość stary417

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary417

Witam mam problem z moja astra 1 raz odkąd jest w moim posiadaniu. Problem polega na tym ze na biegu jałowym jakies 1200 czasmi 2 tys a nawet i 3 obrotow.w osatni czasie zostal zrobion remont silnika jest nowa sonada gm nowa krokowak nowa przeplywka wszystkie podciesnienia zmienione uszczelka pod kolktorem pod przpustnica podmieniona przpustnica wymian tego wszystkiego nie dala zadych efktow.. czasmi trzyma troszke ponad tysiac brak blendow co ciekawe przeplywka pokazuje 7kg...sprawdzilem wiazke od przeplywki z procedurom tisa wyglada ze jest ok nie mam juz pojecia prosze o pomoc :help::prosze: :prosze: :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie hautycznie to napisałeś...

 

Na początek, z takich prostszych rzeczy, taka mała rada, włóż nogę pod pedał gazu i go odepchnij od podłogi, zobaczysz czy spadnie z obrotów - jak tak, to chyba będziesz wiedział co jest powodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KASIA KOSIARA

Proponuję przypomnieć sobie lata szkolne - język polski.

Tego nie da sie czytać, jak mam spędzić 20 minut nad rozszyfrowaniem tekstu, to odechciewa sie cokolwiek poradzic.

Chcesz pomocy? - szanuj nerwy innych, wtedy szybciej dostaniesz odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary417

Opisze problem jeszcze raz pisałem to w nocy na szybkiego przepraszam.Zapalam rano auto jadę staje na skrzyżowaniu czekam na zielone stan obrotów 1500 po chwili rośnie 2500 czasami nawet do chodzi do 3500 gaszę silnik po chwili zapalam raz jest dobrze a raz znów rośnie. Czasami skaczą od 1200 do 2000.przez chwile trzyma 1000 włączam klimę i rosną 1500 i powoli wzrastają do 3500 dalej nie czekam gaszę silnik. czynności jakie zrobiłem : wymieniłem silniczek krokowy, przepływomierz, sprawdziłem wężyki podciśnieniowe są ok. podmieniłem przepustnice nie ma żadnych efektów dalej to samo. Po podłączenie pod kompa brak bł-endów jedyne co zauważyłem to ze na wolnych obrotach przepływomierz pokazuje 7kg zasysanego powietrza przy lekim dodaniu gazu nie zmienia się a obroty rosną dopiero przy około 3 tys obrotów wskakuje nagle na 35kg a powinno być od 9 do 19 kg zasysanego powietrza silnik pracuje w temperaturze roboczej wszystkie odbiorniki wyłączone pedał gazu nie przyciśnięty. odpowiadając na pytanie kolegi linka gazu jest luźna..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak falowanie obrotów, a z kolei to może być UPG... Nie chcę Cię straszyć, ale popatrz w okolice głowicy pod kolektorem, czy nie masz jakiegoś wycieku. Ewentualnie wybierz się do mechanika aby sprawdził Ci kompresje, może to coś rozwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary417

Wątpię 6 tys. temu robiłem remont silnika pierścienie kompletna głowica wszystkie uszczelki silnika. robiłem bo podbierała olej. kompresji nie sprawdzałem ale sprawdzę mam przyrząd :rolleyes: po remoncie byłem na hamowni wyszła 141km 198nm. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość stary417

Problem rozwiązany:) :wink: :wink: :grin: uszkodzona wiązka od przepływomierza do sterownika wymieniłem wiązkę :wink: Astrunia znów lata jak kiedyś :super: Pozdrawiam ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności