Skocz do zawartości

błąd 44 mimo zastosowania sterownika Bingo m


Gość roko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawców tematu LPG w opelkach ,otóz mam zamontowany w mojej corsie sterownik Bingo m,sonda pracuje dobrze napiecie między 0,2 a 0,9 v,mieszanka oscyluje miedzy ubogą a bogatą,wszystko podpięte jak trzeba i poprawnie wyregulowane,ale wyskakuje mi błąd 44 podczas pracy na gazie ! dziwne to dla mnie bo sterownik Bingo m jest dobrym sterownikiem i dobrze emuluje sondę, co może być nie tak?miał ktoś podobny problem? :szczesliwy: :szczesliwy: :szczesliwy: :szczesliwy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Może niepoprawnie podpięty sterownik Bingo M ze sterownikiem silnika. To, że bingo widzi prawidłową pracę sondy nie znaczy że widzi ją ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo jest dobrze podpięty, sam sprawdzałem,znalazłem jakieś stare pozamykane posty i tam była mowa o ustawianiu emulacji sondy jakieś parametry L i H !!!na oficjalnej stronie KME znalazłem że sterownik ustawiony jest fabrycznie na Li H na 0,025

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Widzisz kolego, trochę dobrze kombinowałem czyli bingo dobrze widzi sondę i jeśli skacze to prawidłowo reguluje mieszankę, ale nie widzi tego ECU. Musisz ustawieniach zaznaczyć jaki sygnał z emulatora ma iść do ECU. Może to być (pewien nie jestem) ale chyba przebieg odczytywany z sondy, przebieg masa lub przebieg prostokątny z parametrami L i H.

Mogę się mylić ale z tego co pamiętam i czytałem to L=0,8 a H=0,6 lub na odwrót.

Spróbuj tak zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie podjadę jutro do gaziarza ustawimy L-0,8 H-0,6 i poinformuje czy check nadal się zapala czy nie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

dzis przestawiłem czułość lambdy L 0,8 H 0,6 pojezdzę parę dni i zobaczymy,błąd kasuje sie po 20 uruchomieniach podobno

 

 

 

ps.niestety L 0,8 H 0,6 zapala check-a,dziś przestawilismy z gaziarzem na L 0,6 H 0,4 może to pomoże na tą lampkę

 

ps.czy ktoś wie gdzie powinien byc podpięty szary kabel wychodzący z Bingo,według schematu to taka jakby powinien być wpięty do ECU ,ale jak go wepnę razem z zółtym do ECU to lapkiem nie można nawiązać łączności z bingo!!! :huh: :huh: :huh: :huh:

Edytowane przez roko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Parą kabli fioletowym i szarym robisz wcinkę w sondę lambda, z tym, że fioletowy podłączasz bezpośrednio do sondy a szary do kabla, który szedł do sondy do ECU.

http://oldwww.kme.eu/pdf/InstrukcjaBNGM-pl-1-4__1.pdf

 

Nadal wywala błąd 44?

Może twój gazownik nie ogarnia tematu. Podłączenie bingo wg schematu to nic trudnego a i regulację oraz jej parametry powinien mieć opanowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak był podłączony szary i zółty do ECU jak na schemacie to po zapaleniu auta program nie widział sterownika,brak połaczenia a jak szary nie podpięty nigdzie to jest ok program sie łączy ze sterownikiem,a może te parametry L i H są ustawione nie tak,czy przypadkiem one nie powinny byc ustawione tak samo?zaraz przepatrzę te kable jeszcze raz

 

 

ps.zamówiłem z neta fejsa w poniedziałek będe go miał,wtedy sam będę ustawiał,tak wywala błąd nadal

 

ps.więc jestem po pomiarach i wszytko wygląda na ok na gazie emulator wysyła do ECU sygnał w przedziale 0,24 do 0,88 (bingo dobrze emuluje,sygnał zmienia się szybko czyli ok) na Pb sonda pokazuje 0,38 do 0,68 wiec jakby trochę inne wartości,przypomnę że ma ustawioną emulację L 0,6 i H 0,4, na ile mam ustawic emulację żeby nie zapalał się check!!może jakoś na równo np 0,5 L i H też 0,5

Edytowane przez roko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

A odłączałeś akumulator na 10 minut żeby zresetować.

Po drugie bingo ma funkcję samoadaptacji może warto to przeprowadzić i sam bingo dobierze parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po samoadaptacji bingo ustawiło emulacje na 0,375 obie wartości ,może tak należy zostawić ( przestawiłem na 0,8 i 0,6 ,ale nie wiedziałem że mam niepodpięty szary przewód idący do ECU !!!) :suchy: :suchy: :suchy: :suchy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Podepnij pzewody jak należy, zresetuj ECU i albo przeprowadź samoadaptacje albo ustaw L i H na parametry które podałem.

H odpowiada za czas trwania wysokiego stanu sondy a L na niskiego. Jeżeli by wyskakiwało nadal uboga mieszanka to można zwiększyć czas trwania stanu H ale to co podałęm to chyba standard. Możesz również zmienić sygnał emulacji na masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności