Skocz do zawartości

Chłodnica klimatyzacji - fima SRL i 2 lata gwarancji


Gość spleenth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spleenth

Cześć,

 

padła mi chłodnica klimy i z oględzin specjalisty wynika, że nie warto nic przy niej grzebać tylko trzeba wymienić na nową.

 

Z tego co poczytałem, polecane są zamienniki firm Delphi, Behr i Nissens, jednakże patrząc po cenach, to tylko Nissensa można znaleźć w graniczach 350-400zł

 

Znalazłem natomiast chłodnicę "firmy" SRL (SRLine), o której to firmie w necie piszą tylko, że:

 

"Wszystkie części oferowane pod marką SRLine produkowane są przez fabryki współpracujące ze znanymi europejskimi markami handlowymi oraz z którymi firma Polcar współpracuje od wielu lat.

Wieloletnia współpraca oraz prowadzone statystyki reklamacyjne upoważniają nas do wyróżnienia produktów mianem „Selected Replacement”, co w tłumaczeniu oznacza „wyselekcjonowane jakościowo części alternatywne”."

 

Chłodnica kosztuje tylko 260zł i co ciekawe ma gwarancję na 2 lata, podczas gdy rekomendowane Nissensy mają gwarancje tylko roczną.

 

Czy Waszym zdaniem warto w nią zainwestować, właśnie ze względu na gwarancję?

 

Dzięki z góry za opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kupiłem ostatnio chłodnice na allegro za 240zł z roczną gwarancją i wykonanie jest na 4 wszystkie otwory montażowe pasują.Rozmawiałem z gościem od tych chłodnic i powiedział bez ściemy że jest to chłodnica made in tajwan ale że nigdy nie miał żadnej reklamacji i potwierdza się to w jego komentarzach same pozytywne.Ja generalnie uważam że problemem nie są słabe chłodnicy tylko ich złe zabezpieczenie i to że zbiera się syf za wiatrakiem.Polecam założyć na kratkach wentylacyjnych pod zderzakiem i grillu siatke np taką co się daje pod tynk oczka 4mmX4mm i to będzie ochrona przed kamieniami które uderzają w chłodnicę z pod kół innych aut.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Piotrus

ja bym brał tego nissensa, co do firmy srl to styczności nie miałem, natomiast miałem z nissensem i nigdy problemów z nim nie było. do Z16XE jest np. coś takiego - chłodnica klimatyzacji, chyba najrozsądniejsze wyjście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wydaje mi się, żeby w przeciągu dwóch lat mogło się coś podziać z nową chłodnicą klimatyzacji. Kupując używane części samochodowe możesz ewentualnie mieć problemy z korozją bądź nieszczelnościami, ale przy nowych... hm, trudny wybór. Z jednej strony - chłodnica klimatyzacji Nissens to faktycznie część sprawdzona w wielu samochodach. Dlatego też mimo o połowę krótszej gwaracji wziąłbym Nissensa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności