Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.0 sprzęgło


Rekomendowane odpowiedzi

Gość alicia_09

Witam,

proszę o pomoc w diagnozie mojego małego problemu dot. Corsy b, rok '99, benzyna, 1.0.

 

Zmieniałam ostatnio opony, mechanik który przestawiał sam auto stwierdził, iż kończy mi się sprzęgło i powinnam jak najszybciej je zrobić by nie rozwalić skrzyni biegów. Ocenił to sam na podstawie zmiany biegów.

Nie wiem sama, nic wcześniej nie zwróciło mojej uwagi co do sprzęgła. Aby zmienić biegi wciskam do końca pedał, z tego co ustaliłam nie ślizga się. Nie trzymam nogi na pedale podczas jazdy.

 

Fakt - zmianę biegów można określić jako tępe, nie wchodzą delikatnie, raczej mocno trzeba przesunąć gałkę.

 

Auto użytkuję 2 lata, przebieg ok 116 tys.

 

Chciałabym się poradzić też co do wskaźnika temperatury - wskazuje błędną temp. np. latem minus 7 stopni, zimą znacznie więcej niż jest. Na co w całym aucie ma wpływ ten wskaźnik?? Wymaga to naprawy czy rzecz bardziej z kosmetycznych?

 

iiiii co mu jeszcze doskwiera to jakbym musiała "ciut" dłużej kręcić-trzymać kluczyk by odpalić.

 

Proszę o rady oraz porady, ewentualnie proszę o kontakt do dobrego mechanika od Opli we Wrocławiu.

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co w całym aucie ma wpływ ten wskaźnik?? Wymaga to naprawy czy rzecz bardziej z kosmetycznych?

na nic, pokazuje ci temperaturę jaka jest na zewnątrz, do wymiany czujnik masz koszt kilkadziesiąt złotych...

 

Fakt - zmianę biegów można określić jako tępe, nie wchodzą delikatnie, raczej mocno trzeba przesunąć gałkę.

podreguluj na poczatek linke od sprzęgła, tylko tak żeby ci sie pedał nie podniósł zbytnio, jesli to nic nie pomoże to faktycznie sprzegło jest na wykończeniu i należałoby je zrobić, wysoki koszt to nie jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Witam. Ta temperatura to kosmetyczna sprawa, jak ci przeszkadza to możesz zmienić sobie ten czujnik ( zlecić mechanikowi)

Po wymianie sprzęgła może być tak samo, albo jeszcze 20 rzeczy do zrobienia ( wyjdzie w trakcie) . Ciekawe czy mechanik nie chce cię naciągnąć na koszty - przebieg by świadczył że sprzęgło powinno jeszcze trochę pośmigać o ile jest prawdziwy ( skonsultuj to z innym (zaprzyjaźnionym mechanikiem). Jak długo trzymasz ten kluczyk w stacyjce ?

Te silniki 1.0 to są kapryśne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alicia_09

Dzięki Wam obu!

 

z tym odpalaniem trzymaniem kluczyka - chwilke to trwa może jakbym diesela odpalała (?)

 

No właśnie muszę też podjechać do innego "specjalisty", nie ma to jak kobieta do mechanika pojedzie.

 

Wskaźnik temp. w zasadzie mi nie przeszkadza, tylko inni jak wsiadają się dziwią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość alicia_09

Ha zdecydowanie pomogła wymiana sprzęgła. Okazało się zużyte przyszedł na nie czas.

Biegi lekko wchodzą, sprzędło czułe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności