Skocz do zawartości

wymiana sondy lambda czy coś innego??? prośba o podpowiedz!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!!

Mam mały problem, minowicie jakis miesiac temu wymienilem katalizator na strumienice.

Wszystko było dobrze, a tu od paru dni zaczeła mi swiecic kontrolka (czek- chyba tak ona sie nazywa) pojechalem dzis do kolegi ktory mi podłączył corse do kompa i okazalo sie ze jest bład sondy lamda Skasował błedy i gdy wyjechałem od niego , po poł godziny znów zaczyna swicic. Co to może byc wina strumienicy??? Trzeba wymienic sonde czy da się coś z tym zrobić??? i mam jeszcze jeden problem taki,że jak jadę to czasem mi szarpie autem np 4 i 5 biegu ale to zaczeło sie dziac jak odebrałem auto od konserwacji :(

Jeśli ktoś coś wie jak to mozna naprawić to bardzo proszę o pomoc bo nie lubię jak jest coś nie tak z moją korsą :/ Dodam jescze ze ta kontrolka swieci chwile i gasnie i nie wiem czy cos moze sie stac od tego kolega jako mechanik mowi ze nie tylko ze bedzie czasem swiecic ale wole sie upewnic!:)

Z góry dzięki i proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

silnik X14XE rok produkcji 1996

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem dzis do kolegi ktory mi podłączył corse do kompa i okazalo sie ze jest bład sondy lamda Skasował błedy i gdy wyjechałem od niego

napisz jaki nr błedu to był?

i gasnie i nie wiem czy cos moze sie stac

to zalezy jaki błąd, nic sie nie stanie al błędy trzeba usuwać,

Napisz cos więcej, czy np, czy masz gaz? czy zauwazyles roznice w spalaniu? moze jeszcze inen objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! gazu nie posiadam. OBJAWY są dokładnie takie:

- gdy jadę zapala mi sie kontrolka czek i świeci chwile i gaśnie i tu mi nic sie nie działo silnik równo pracował .Gdy odebrałem auto z konserwacji to zaczął mi przerywać podczas jazdy tzn. jak jadę na 4 lub 5 biegu to nim szarpnie a gdy dodam gazu jest już wszystko w porządku, czasem ale to bardzo rzadko jak puszczam gaz to nim szarpnie. Wczoraj byłem na kompie u kolegi i pokazał błąd sondy. Błędy zostały skasowane ale po pół godziny jazdy znów kontrolka się zapaliła. dziś kupie nowe świece i przeglądnę kable moze to szarpanie jest tym spowodowane. Ale jeśli cos wiesz na ten temat albo spotkałeś się z tym problemem to podpowiedz.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak kata powoduje błąd sondy. Niewłasciwe odczyty -> zła mieszanka -> szarpania.

Znam wielu, co zmieniali katy na jakies badziewie typu strumiennice i za kilka dni wracali do poprzedniego stanu, czyli z powrotem wspawanie katalizatora.

Radzę zrobic to samo :)

Jeśli chodzi o częsci do igry, to polecam kolegę Laszczaka z tigra-team, które obecnie nie działa z powodu awarii servera. Ale mam do niego GG, gosc ma ABSOLUTNIE WSZYSTKO.

oto GG 3477103

 

Ma dosc tanio, powołaj się na TT :/

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo zapala sie kontrolka po wywaleniu kata. jezeli okarze sie ze to jest tego wina to wspawam go z powrotem. i tez odczuwam na czwartym i piatym biegu jakby wariowal mi silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak kata powoduje błąd sondy. Niewłasciwe odczyty -> zła mieszanka -> szarpania.

 

no jesli tak Ci bedzie kazdy doradzal to ty niedlugo samochod wymienisz na nowy , awaria sondy lambdy skutkuje - zwiekszonym zuzyciem paliwa , i ciagla jazda na bogatej mieszance , co nie jest moze zbytnio szkodliwe dla silnika , aczkolwiek powoduje wzrost temperatury spalania co objawia sie zwiekszona temperatura silnika ; mozliwoscia dopalania resztek paliwa w wydechu , co objawia sie jakby "pierdzeniem ; strzelaniem ; bulgotaniem" z wydechu , katalizator ma na celu tylko i wylacznie dopalenie szkodliwych zwiazkow chemicznych ze spalin , dlatego jego konstrukcja zmniejsza predkosc przeplywu spalin , i wyciecie katalizatora , a wstawienie w jego miejsce nawet zwyklej rury skutkuje pozytywnym efektem , i nie daj sie zwiesc ze ktos mial tak czy siak , po prostu znajomosc techniki i pracy silnikow pozwala zdiagnozowac usterki , gdybys mial sonde za katalizatorem , usuniecie katalizatora mogloby , podkreslam mogloby skutkowac zlymi odczytami sondy lambdy , aczkolwiek sonda lambda tez wieczna nie jest i sie po prostu wypala. sprawdz sonde , na forum bylo napisane jak to sie robi , wystarczy do tego voltomierz , a sonda lambda po prostu jest czujnikiem ilosci tlenu w spalinach , wiec wyciecie katalizatora nie wplywa znaczaco na jej prace , choc w niektorych przypadkach jak np. Honda Civic Type 'R 04' ma 2 sondy , jedna przed i jedna za katalizatorem. sprawdz spalanie , i inne rzeczy ktore pomoga nam ustalic przyczyne tej usterki. podaj tez kod bledu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kolega załatwi nowa sondę na próbę wiec zobaczymy co jest grane i jeszcze wyczyszczę zawór erg. dziś zaczytam błędy i napisze na forum to może jakoś dojdziemy do tego:) mam nadzieje ze to coś pomoże.

 

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 19:35 ]

witam!!!

I wszystko się wyjaśniło, nasz kolega gtszudi miał rację nieomineła mnie wymiana sondy po wymianie wszystko jest ok i moja bestia jezdzi bez zażutu a jutro ją czeka nowy prezent:)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności