Skocz do zawartości

kopci na biało+ wachania obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem tigre i czar prysł

Ma wycięty katalizator + jakiś pseudo sportowy wydech

Tigra kopci na biało dałem zrobić uszczelke pod głowicą i nadal to samo! mechanik niczego nie zuważył, uszczelka była cała :(

Co to może być? CHECK sie nie zapala!!

noi i druga sprawa tigra jak sie zagrzeje to czasami trzyma obroty, żeby spadły trzeba pare razy przygazować a i tak spadną na 1100. Słyszałem że może ssanie załącza, czy te wariujące obroty moga mieć coś wspólnego z kopceniem

ps. chciałem przeczyścić krokowiec ale dostać sie tam do niego to masakra, odkręciłem jeną śrube i juz do pracy musiałem iść

ps.2 dzwoniłem do elektryka ale sie połamał i warsztat nieczynny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. Co do tego kopcenia na biało to nie musisz sie przejmować to porostu przez to że nie masz katalizatora i nie dopalają sie spaliny i to jest właśnie tego efekt:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaga?

jest to sprawdzona texza, bo kopci jak bym 2T jechał

chyba musze z powrotem kata wspawać

tylko co c tymi obrotami w sobote atkuje silniczek krokowy jeszcze raz

czym go przeczyścić najlepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigra kopci na biało dałem zrobić uszczelke pod głowicą i nadal to samo! mechanik niczego nie zuważył, uszczelka była cała

a ile oleju ci zuzywa? a czy wymieniałes uszczelniacze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jest zimno i wilgotno :/ Samochody w taką aurę często wydalają z siebie białe spaliny. Przecież gdzieś ta wilgoć zassana do silnika musi się wydostać. Ale oczywiście mogę sie mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jest zimno i wilgotno Samochody w taką aurę często wydalają z siebie białe spaliny

ok po samym rozruchu zimnego silnikia moze sie pojawic jakis niepokojacy dymek, ale nie na rozgrzanym.

Przecież gdzieś ta wilgoć zassana do silnika musi się wydostać

jaka wilgoś zasana masz na myśle, niby skąd???

ra.v podaj dane: ile ci zuzywa oleju, ile ci zuzywa paliwwa, czy ubywa płynu chłod, i czy miałes wymienione uszczenlniacze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wilgoś zasana masz na myśle, niby skąd???

O tej porze roku w powietrzu jest duzo wilgoci. A poza tym podczas kontaktu zimnego powietrza z czymś rozgrzanym (np komorą spalania) zawsze dochodzi do kondensacji pary wodnej zawartej w powietrzu. I ta para wydostaje się przez wydech. Miedzy innymi tłumik rdzewieje zawsze od środka. Ale to sa tylko moje spostrzeżenia oczywiscie. Podczas rozwiązywania jakiegoś problemu zawsze zaczynam od tych zdawałoby się najprostszych powodów. I oczywiście staram sie pomóc :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Otóż jak juz ktos słusznie zauważył, w twoim przypadku kopcenie na biało jest częsciowo spowodowane brakiem kata. Juz wielu testowało wycięcie katalizatora i własnie to jest jeden z mankamentów. A to to, że jest wilgotno i zimno niczego nie usprawiedliwia. Rzeczywiscie, może dmuchac na biało ale na zimnym silniku, na pewno nie na goracym.

Ja ze swojej strony radzę sprawdzic mieszankę, czy czasem nie jest zbytnio bogata. Może sonda zle odczytuje ( plus brak kata) Oczywiscie zakładam, że mechanior nie spartolił roboty z uszczelką.

Co do obrotów, to krokowiec. Jak juz dojdziesz do tego, to za razem zrobiłbym EGR ( zaslepic i spokój ).

Ogólnie to nie spotkałem jeszcze tigry bez takich kłopotów. Ale najważniejsze, że da się to minimalnym kosztem naprawic. A na pewno jeszcze się uradujesz, że jezdzisz Tigrą.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to pare pytań jeszcze:

1) jak sprawdzić tą mieszanke. do elektryka i pod kompa?

2) krokowiec czy czyszczenie coś da?

3? co sie dzieje z tigra-team?

 

uszczelniacze nie były wymieniane, mechanik kazał mi opchnąć to auto, kopciło, błednie zdiagnozował uszkodzoną uszczelke 1300 wziął i dalej kopci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) jak sprawdzić tą mieszanke. do elektryka i pod kompa?

tak najlepiej,

krokowiec czy czyszczenie coś da?

odpowiada za wolne obroty więc da,

co sie dzieje z tigra-team?

serwer im padł, tez nie moge sei od paru dni u nich zalogować

uszczelniacze nie były wymieniane, mechanik kazał mi opchnąć to auto, kopciło, błednie zdiagnozował uszkodzoną uszczelke 1300 wziął i dalej kopci

o szok, ile?:/? 1300zł?? wymiana uszczelki z czesciami to max 600 zł u porzadnego mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności