Skocz do zawartości

Duże spalanie tlenu po analizie spalin


Gość babik11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość babik11

Witam,

 

Samochód to Astra F 1.6 8V z 1997 roku z gazem. Byłem na regulacji gazu u gazownika i zrobił mi analizę spalin. Powiedział, że na benzynie znacznie przekroczona jest emisja tlenu w spalinach (przy podłączeniu pokazywało mu ok. 10-12, a po przygazowaniu i rozgrzaniu silnika schodziło do ok. 4) - niestety nie dostałem wydruku, tylko na kompie widziałem. Tak więc stwierdził, że gaz wyreguluje, ale głównie wina stoi po stronie benzyny... tłumik końcowy mam troche skończony i mówi, że tam jest dziurka i wynik też może być oszukany od tego. Z innych przyczyn, to mówi, że może być wiele (np. wymienił czujnik temperatury, sonda lambda). Pytanie, co może być? Ostatnio zmieniałem rozrząd i wymieniłem świece. Teraz chciałbym zrobić, co trzeba, bez zbednych kosztów (sytuację finansową mam niewesołą obecnie:/ )

 

Proszę o sugestię i porady,

dziękuję bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość babik11

Rozumiem, że w takim razie mam zacząć od tłumika? Tylko, czy mozliwe jest aż tak duża różnica w spalaniu tlenu? Z tego, co on powiedział na zimnym silniku nie powinno być takich wyników (w przedziale 10-12), ale jak powiedział na końcu po rozgrzaniu było już lepiej (ok. 4), więc mi mówi o tym tłumiku. Tylko potem też mówi... no może być wiele innych rzeczy, być może to czujnik temperatury, a może sonda oszukuje:/ Także zastanawiam się jeszcze nad tą sondą... może ona być walnięta? Inny mechanik, wcześniej też zwrócił uwagę na czujnik - mówił o czujniku ssania (rozumiem, że to jest ten sam, co czujnik temperatury silnika?). Wyczytałem na innych forach, że być może też łapie lewe powietrze, filter powietrza, itp. może ten tłumik tak nawala (dodam, że kiedy zaczął trochę wyć tłumik, to podjechałem do mechanika i mówił, że tu tylko wymiana, bo tłumik końcowy jest już szrot i nie ma co spawać - nie zrobiłem tego jeszcze, bo od jakiegoś czasu jakby ciszej chodzi... byc może to tylko pozory).

 

Proszę o dalsze rady i dziękuję wszystkim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności