Skocz do zawartości

Wyższość II generacji nad sekwencją....


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomóżcie drodzy użytkownicy,bo ja już zgłupałem chyba.... Mam Astre z 1995 r. 1.6 16V ECOTEC no i tu problem:( Chcialem zalożyc do niej gaz i oczywiscie najpierw zrobilem wywiad po gazownikach,zeby wiedziec co 'fajnego' zalozyc;) I tak jedni mowią,ze spokojnie można II generacje,a drudzy znowu,że do tego silnik to TYLKO sekwencja.No i jestem w wielkiej kropie,bo sekwencje jakby na to nie patrzeć to 1/3 kosztu zakupu mojej Astry. Czy rzeczywiscie sa takie problemy z II generacja w tych silnikach jak to niektorzy mi mowili??

Z gory dzieki za odpowiedzi :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze to powtarzałem i będę powtarzał - 90% sukcesu zależy, nie od instalacji ale od tego kto i jak ją zakłada.

nawet najlepszą sekwencje można założyć tak, że będą z nią same kłopoty.

 

jak mam już II gen. bardzo długo, zrobiłem na tym silniku na tej instalacji już ponad 100 tyś km i jest bezawaryjna :)

 

ale ja zapłaciłem 2700 4 latka temu :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jednego z przedmówców. Na dzień dzisiejszy różnica w cenie pomiędzy sekwencją a instalacją II generacji nie jest tak duża jak kiedyś. Zakładaj sekwencję, ale tak jak ktoś zauważył, tylko u sprawdzonego gazownika, zasięgnij opinii o zakładzie, w którym chcesz montować gaz, nie ryzykuj! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby założyć sekwencje potrzebujesz układu EBDA (dwie sondy lambda, spotykane w silnikach po 2002 roku). Podstawa to dobry gazownik, który złożył już wiele instalacji. Dobrze jeśli działa parę lat i jego klienci są zadowoleni. Ja mam Polsko-Włoską i działa od 5lat bezawaryjnie. Wymieniam filtry, świece i reguluję 2 razy w roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby założyć sekwencje potrzebujesz układu EBDA (dwie sondy lambda, spotykane w silnikach po 2002 roku).

 

że niby co?

 

ja mam jedna sondę i mam sekwencyjny wtrysk gazu sterowany Stag-iem 300, listwa valtek 1ohm, reduktor zavoli do 150 KM

 

 

 

mozliwośc założenia sekwencyjnego wtrysku gazu uzależniona jest od posiadania takowego w układzie zasilania benzyny

dla przykładu- w silniku z jednopunktowym wtryskiem benzyny, sekwencyjnej instalacji nie założysz

to samo jest przy wtrysku mechanicznym i bezpośrednim( vide mitsubischi z silnikiem gdi)

 

sonda lambda nie ma tu nic do rzeczy, a tym bardziej jej ilość

 

edit:

nie ma czegoś takiego jak EBDA

 

jest układ OBD lub OBD2

teoretycznie do aut z układem OBD2 nie ma możliwości założenia instalacji gazowej np II generacji, bo będzie wyrzucał błędu

 

piszę teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie i w naszym kraju wszystko jest możliwe :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności