Skocz do zawartości

Opel COMBO CDTI 1.3L a spalanie oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Mam pytanko do uzytkownikow samochodu OPEL COMBO CDTI 1.3L DIESEL

Samochod ma 8500 km na blacie wiec jest nowka a pali ok 0,3L oleju na 1000 km.

Czytalem ze norma opla to 0,7L na 1000km. Co o tym sadzicie :wesoly:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawa wyglada tak ze samochod na poczatku nie sprawial wrazenia ze bierze olej, teraz byl na serwisie bo cos tam stukalo przy wbijaniu sprzegla i po serwisie pojawil sie problem z olejem. Na serwisie wymienili zawor EGR. Wizyta na serwisie zbiegla sie z uzupelnienem stanu oleju wiec nie wiem czy to kwestia oleju kupionego czy cos po serwisie spaprali. Stosuje olej SHELL 5W40. Czytalem ze olej olejowi nie rowny i ze w zaleznosci od jego typu spalanie jest wieksze lub mniejsze. Slilnik mysle ze juz sie dotarl, w salonie opla mowili ze problem z olejem moze byc do 5000 tys km. Samochod duzo jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w oplu to normalne ze lyka olej ale to prawie nowka nie smigana wiec troche dziwne ze bierze juz olej.Jezdzisz na pelnym syntetyku z tego co napisales ale ze na Shellu z tego co wiem to do opli leja Mobil1 lub Castrol.Sprawdz czy masz gdzies mokry silnik bo to troche dziwne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Kolego ma ten samochód od 8 m-cy od nowości. Na początku czyli do przejechania ok. 10 tys brał olej i to sporo (w serwisie mnie o tym uprzedzali). Wymieniłem olej po 15 tys (mimo, że opel sugeruje po 30 tys) na Mobil 0W40. I teraz ma przejechane 27 tys i nic nie ubywa! Proponuje zalewać go olejem 0W40 (polecali go na serwisie) i robic wymiane co 15 tys. Powiem jeszcze że wcale nie oszczędzam silnika, ale dbam o turbo (spokojna jazda na simnym silniku).

Teraz szykuje mi się przegląd po 30 tys.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

Mam Opla Combo 1,7 DTI i mam problem z turbina, ponieważ wyłancza mi się ona przy 120km/h i pokazuje się na desce "serwis"się ona już nie załancza dopiero gdy wyłąncze i włąncze od nowa silnik dopiero ona chodzi.Został już wymieniony czujnik pedału gazu i nadal to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam Opla Combo 1,7 DTI i mam problem z turbina, ponieważ wyłancza mi się ona przy 120km/h i pokazuje się na desce "serwis"się ona już nie załancza dopiero gdy wyłąncze i włąncze od nowa silnik dopiero ona chodzi.Został już wymieniony czujnik pedału gazu i nadal to samo.

ja wczesniej jezdzilem fordem trazitem, opla dopiero kupuje, ale jezeli chodzi o urbo sprezarke to prawdopodobnie masz uszkodzona, wiele osub ja niszczy, mianowicie samochody dizlowskie ze sprezarkami po przyjechaniu na miejsce powinny chwile pochodzidzic na spokojcych (wolnych) obrotach a nie byc odrazu wylaczane. Nie pamietam dokladnie dlaczego i o co tu chodzi ale jak kupowalem trazita z turbo to mi tak powiedzial znajomy mechanik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost

kazda turebina musi ostygnac

w tym caly sekret

czy to diesel czy benzyna z turbo

zasada jest taka sama

 

 

a co do problemu wyzej

to juz koledze nie pomozesz

zostal usuniety z forum :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności