Skocz do zawartości

Problemy z rozruchem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość hakirim

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, otóż w ciepłe dni czasami nawala mi rozrusznik, przkręcam kluczyk i nic się nie dzieje, żadnych dźwięków

po chwili czasem łapie, a czasem nie, dopiero po kilku godzinach, albo jak na pychcia go odpalę to już od razu działa. Srpawa ma się tylko w gorące dni, najczęściej jak często gaszę i odpalam. Jest to uciążnliwe, bo nie zawsze mam możliwość odpalenia silnika na popych. Co mogę z tym zrobić? Co to może być? Wolałbym najpierw spróbować coś zrobić nie wyjmując rozrusznika, bo dostęp do niego lekko mówiąc jest nie komfortowy nawet pod kanałem. Na początek myślałem o przeczyszczeniu styków? Co o tym myślicie? Co da się jeszcze zrobić nie wyjmując go?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę z tym zrobić?

 

Sprawdzić cienki kabelek masowy czy się nie poluzował , ale to chyba styki ( szczotki?) siadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

Najcieńszy jest ten co idzie do stacyjki (chyba). Tak czy siak wszystkie siedzą dobrze, dzisiaj przecierałem jako tako papierem ściernym ale nic to nie dało, kiepsko jest z dostępem, może to trzeba by było odpiąć, wyczyścić i dokręcić? Poza tym nie widzę związku z tym, że robi się to tylko w ciepłe dni (ew. w zimne jak dużo kręcę razy pod rząd). Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcieńszy jest ten co idzie do stacyjki

 

W necie coś ludziska przebąkują , żeby na próbę puścić drugi kabel , bo czasami zawodzi. Możesz jeszcze spróbować podłączyć kable bezpośrednio z aku , albo może masy masz zasyfione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk to drugi kabel? Jaki drugi? A gdzie szukać masy rozrusznika? NO i czy to w ogóle może mieć związek z tym, że jest ciepło. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk to drugi kabel? Jaki drugi?

 

Tzw obejście - odłączasz oryginał itd.

 

A gdzie szukać masy rozrusznika?

 

Tam gdzie kończy się kabel masowy. Pozostałe masy też są ważne - zwłaszcza masa silnika.

 

czy to w ogóle może mieć związek

 

W ostateczności możemy se pogadać , a jak rozrusznik podłączysz bezpośrednio pod aku , to się dowiesz czy dobrze kręci. Może do wymiany jest rozrusznik ( ew. szczotki , elektromagnes) , a może trzeba szukać innej przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw obejście - odłączasz oryginał itd.

Sorki, ale nadal nie łapię:P Chodzi o zakręcenie rozrusznikiem bezpośrednio za pomocą akumulatora? Bez użycia stacyjki? Jeżeli mógbyś mi to wyłumaczyć na chłopski rozum to bym był bardzo wdzięczny:). A masy poodkręcam przeczyszcze i podokręcam.

Edytowane przez hakirim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musiałbyś mieć grubsze kable ( przynajmniej plusowy). To jest jak odpalanie na "zwarcie" , więc musiałbyś uważać , żeby się nie poparzyć. Kluczyk ustawiasz na zapłon ( kontolki się świecą) , minus z aku z minusem rozrusznika , a + od plusa rozrusznika dotykasz do akumulatora ( lepsze dojście ) i wiesz już , czy dobrze kręci czy tak sobie.

Chociaż znajomy ostatnio zmieniał rozrusznik w Corsie ( 1,4) , to tylko musiał zdjąć filter i spuścić trochę płynu z chłodnicy , żeby zdjąć rurę , która idzie nad rozrusznikiem i miał dojście od góry na grzechotkę. Zajęło mu to jakieś 1,5 - 2 godz - na parkingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności