Skocz do zawartości

Problem z silnikiem Astra II 1.7 DTL


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem tej stronki i od razu mam problem. Kilka dni temu jechałem sobie po autostradzie moim Opelkiem wracałem do domu i nagle silnik przestał reagować na pedał gazu , tocząc sie po A4 wrzuciłem na luz i próbowałem wymusić na nim jakąkolwiek reakcje po przez wrzucenie biegu , nic to nie pomogło. Miałem fuksa bo trafiłem na kawałek pasu awaryjnego. Pod maską silnik wyglądał idealnie ale już sie nie dał odpalić , oddałem autko do mechanika ale okazało sie ze silnik jest dobry nic z nim sie nie stało, był wyciągany rozbierany no i wszystko gra . Silnik na zimno sie odpala ale jak tylko sie trochę nagrzeje przestaje działać i nie daje sie uruchomić. Ani mechanicy ani ja nie wiem o co chodzi totalnie zdurniałem bo niby wszystko jest ok ale jednak coś nie działa. Co do komputera to niby też wszystko gra ale najbardziej prawdopodobne jest to że to właśnie on mnie zawodzi. Proszę o pomoc , z góry dzięki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera to niby też wszystko gra ale najbardziej prawdopodobne jest to że to właśnie on mnie zawodzi. Proszę o pomoc , z góry dzięki .

Tyle pracy tu wymieniłeś .A należało z czytać błędy i na pewno byś już jeździł .Dzisiejsze silniki to bezawaryjne tylko zasilanie i elektronika siada. Po co rozbierać dobry silnik to są koszty. Na pewno poszedł ci sterownik pompy wtryskowej. Coś takiego

http://moto.allegro.pl/item254333213__sterownik_pompy_wtryskowej_opel_.html#photo

 

Lub do Isuzu OPEl http://moto.allegro.pl/item254966412_opel_isuzu_1_7_komputer_sterownik_pompy_regeneruje.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera to niby też wszystko gra ale najbardziej prawdopodobne jest to że to właśnie on mnie zawodzi. Proszę o pomoc , z góry dzięki .

Tutaj naprawiaja isuzu najtaniej http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=249778021 ale spróbuj zadzwoń, może 1.7 dtl tez robią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym jest sęk bo sprawdzaliśmy komputer i okazało sie ze nie ma błędów , niedawno miałem problem z kontrolką Airbagów i wystarczyło tylko usunąć błąd teraz świeci mi sie kontrolka silnika i serwisu ale komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnego błedu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erwisu ale komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnego błedu

 

Musisz to zrobić w ASO a nie zwykłym interfejsem oni mają z parametrami itd.Myślę że musi pokazać przecież silnik przestaje pracować , trudno te kilkadziesiąt zł , ale nie można eksperymentować w nieskończoność ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba tak będę musiał zrobić tylko znowu mam pod górkę bo najbliższy serwis jest oddalony o 80 km ale z drugiej strony mam szwabów z 2 km od siebie , nie orientujecie sie ile u gebelsów będzie to kosztowało a ile w Polsce ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności