Skocz do zawartości

Problem ze wspomaganiem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vauxhall25

Witam pisze ponieważ mam problem ze swoja vectra a mianowicie gdy odpalę auto po nocy i zaczynam ruszać to ciężkawo chodzi mi kierownica z takimi przeskokami <lekko-ciężko > po przejechaniu powiedzmy 2 kilometrów wszystko się naprawia i po ponownym zgaszeniu odpaleniu jest okej chyba ze pozostawię auto na jakiś dłuższy czas to się dzieje to samo co może być przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na moje mniemanie to pompa wspomagania kończy żywotność...

 

Z tego co kojarzę to pompa jest mechaniczna... rano jak odpalisz to deliaktnie narzuć obroty na 2.5 tysiąca i zobacz jak się kręci kierownicą...

ew. że masz stary płyn wspomagania i zanim on się rozejdzie w układzie to chwila mija...ale na 80% pompa wspomagania - te 20% zostawiam dla innych

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vauxhall25

Powiem tak ze 2 tygodnie temu pompa była wymieniana lecz nie na nowo tylko używka a co do płynu nie mam pojęcia jaki wlać i gdzie bo nigdy tego nie robilem

Edytowane przez Vauxhall25
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość ziomeq15313

mialbym takie pytanie mam vectre b 98r i wczoraj przestalo dzialac mi wspomaganie , lecz gdy chcialem odpowietrzyc to caly czas ida babelki i plyn sie tak podniosl ze malo sie nie wylal wiec wycignelem go i dalej krecilem kierownica i szly bombelki czy to trzeba krecic dotad lewa prawa az przestana sie pokazywac bombelki???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a doszedles dlaczego przestalo ??

moze pompa siada

moze maglownica ma dosc

zdejmij oslony z drazkow kierowniczych

jak wycieknie z nich plyn wspomagania to masz usterke

a pompa powinna chodzic cicho

jak rzezi to tez ma dosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomeq15313

kolego nie doszedlem, dodam ze ona na poczatku wyla a za jakas min cichla i bylo wszystko ok dodam jeszcze kolega ze to cos co wyje to znajduje sie z prawej strony silnika jak stoisz przed nim i jest okrągłe niemam pojecia co to jest???dokladnie znajduje sie to obok akumulatora,zbiorniczka od plynu chlodzacego i obok wlewu do spryskiwaczy , wiem ze jest to przymocowane do karoseri

Edytowane przez ziomeq15313

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma nic wspolnego ze wspomaganiem

to pompa powietrza wtornego

dziala tylko przez chwile po odpaleniu

przynajmniej powinna

a jak juz glosno wyje to do wymiany albo kompletnie odlaczyc i zaslepic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomeq15313

a ok ok, dodam ze pompy wogole jest nie slychac jakby cos buczalo czy cos innego, czy to trzeba krecic dotad kierownica az przestana isc bombelki??? niema wyciekow zadnych nigdzie nawet sprawdzalem tam gdzie pisales i tez sucho

Edytowane przez ziomeq15313

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak miłem jak Vauxhall25 i powodem był niski poziom płynu. dolałem i problem minął, zeby dolac nalezy zdjac plastikowe prawe nadkole i tam jest zbiornik

Edytowane przez Daro83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności