Skocz do zawartości

dziwny dzwięk silnika


Gość wojtek22

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

mam taki problem ze podczas pracy silnika w zakresie pracy silnika tak od ok. 1,5 tys obrotów słychać dziwny dźwięk z silnika. Brzmi to jak by coś metalowego drgało albo sie ocierało. Słychać to na zimnym i gorącym silniku. Dźwięk dobiega z okolicy alternatora,. turbiny. Nie świeci sie check. Co to może być ??? Czy to może być wtrysk ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to jak by coś metalowego drgało albo sie ocierało

Może to być popychacz , ale to moja sugestia , takie dźwięki mogą również pochodzić od kolektora jak i również wymieniony przez ciebie wtryskiwacz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj autko odpaliło rano przejechało ok 2 km i zaczęło szarpać i zgasło i już nie odpaliło bo rozrusznik nie może obrócić. Napięcie na akumulatorku 12,57 V. Nie wyświetla sie check.

Czy te dzwięki mogły pochodzić od rozrusznika?? Nie wiem co robić....

Czy wysiadający rozrusznik m oże powodować falowanie obrotów???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wysiadający rozrusznik m oże powodować falowanie obrotów???

No musisz sprawdzić co ci blokuje silnik bo może , elektrobędix się zawiesił i nie powraca . Trochę tu nieścisłości bo jak jechał i naraz zgasł po 2 kilometrach to nasuwa się pytanie ,co ma wspólnego rozrusznik .No chyba ze jechałeś na bendixsie załączonym , lub twój problem tkwi w silniku ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 3 miesiące temu miałem już problem z rozrusznikiem polegał on na tym ze po odpaleniu było słychać zgrzyt tak jak by nie wyrzucał bendix. Mechanik wyciągnął rozrusznik powiedział ze był bardzo brudny i jak to nazwał chodził na sucho. Wyczyścił nasmarował i wszystko było w porządku aż do wczoraj ??? silnik jak zgasł po przejechaniu tych 2 km to było słychać spod maski taki dźwięk jak coś rozpędzone by sie zatrzymywało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jak zgasł po przejechaniu tych 2 km to było słychać spod maski taki dźwięk jak

W takim razie wyjmij go i będzie nawet lepiej zdiagnozować i oddać do naprawy .Bo jak już coś się działo to na pewno jest coś zatarte , więc mamy nadzieje ze będzie to właśnie rozrusznik ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc jak będę wiedział coś więcej to się podzielę :) Ja tez mam nadzieje że to tylko rozrusznik ...

 

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 16:37 ]

i jedno co wiem to że na pewno nie rozrusznik tylko coś z motorem. Złapało silnik na wale ale jeszcze nie znam przyczyny ;). szykuje sie remoncik

 

[ Dodano: Nie Lis 25, 2007 09:26 ]

Witam wszystkich po przerwie. Silnik nadawał sie do remontu. Obróciło panewkę na 2 tłoku. wał poszedł do szlifu, nowe pierścienie na tłokach, nowe zawory bo przy okazji okazało sie ze głowica byle pęknięta pomiędzy zaworami i była spawana i szlifowana, nowy korbowód 2 tłoka. Remoncik dosyć poważny, ale teraz myślę ze musi być wszystko dobrze :)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności