Skocz do zawartości

Świece Żarowe


Gość seba129

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie -jestem tu nowy ........oraz tyle co po zakupie Opla Meriva 1.7 TDI-75 KM. 2005 r--- mam do was pytanie ----

 

1-gdzie znajduje sie na desce rozdzielczej komunikat świec (ROZGRZEWANIE ŚWIEC w trakcie odpalania zapłonu )???

bo nie świeci mi sie nic na ten temat i nie świeci mi taki komunikat.

2- bendąc u dilera OPLA w serwisie odpowiedzial ze powinien mi sie świecic-

3- mechanicy mówią ze jak bedzie minusowa temperatura dopiero takie logo ŚWIECY sie oświetli na desce rozdzielczej, mechanik podłączył mi go do tego całego komputerka i żaden komunikat mu nie wyskoczył( ŚWIECE ŚĄ DOBRE) .....

 

gdzie jest prawda??? lub gdzie jest problem ..mozecie mi pomóc?????????

Edytowane przez seba129

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świec żarowych jest na dole tarczy obrotomierza :neutral:

Latem praktycznie się nie zaświeca , a zimą u mnie tylko na sekundę.

Awarię świec czy całego układu sygnalizuje kontrolka "kluczyk w autku" i chyba jest to błąd 0380 :super:

Jeśli stwierdzono że świece sa ok to nie widze powodu do zmartwień :grin:

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę jeszcze jeden wątek w temacie świec żarowych .

Chciałem sam wymienić świece żarowe w mojej merivie 1.7 cdti ale widzę że trzeba tam ściągnąć modem sterujący(?) i nie wiem czy jeszcze zasilania wtrysków ?

Czy ktoś posiada jakąś instrukcje najlepiej fotki lub rysunki jak do tego się zabrać? Nie chciałbym rozebrać niepotrzebnie pól auta. :aniolek2:

Edit:

Wymieniłem bez problemów :

-demontaż górnej pokrywy przy wlewie oleju

-demontaż modułu sterowania

-odkręcenie przewodów zasilających paliwo

i tyle klucz 12 rurkowy i dokręcamy świece

Uwaga:

Dobrze dokręcić przewody paliowe .

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-odkręcenie przewodów zasilających paliwo

ja dodam od siebie że nie ma potrzeby odkręcania koniecznie przewodów paliwowych, starczy łamana przejściówka i bez problemu da się świece wymienić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy,

 

Aby nie zakladać nowego wątku, napisze tu jako uzupełnienie tematu, bo sprawa podobna.

 

Wczoraj podczas porannego rozruchu zapaliła ła się kontrolka awari elektroniki, po odczycie kodu bledów znalazłem P0380

Posiadam do domowego użytku op-coma , wszedłem w bloki pomiarowe i znalazłem opcje testowania przekaźnika wstępnego grzania

 

zastanawia mnie to że przekźnik w stanie wył. pokazuje 12V, a po uaktywnieniu nap wynosi 0V , według mnie przy sprawnych swiecach żarowych wystapi spadek napiecia ale na pewno nie do 0V.

Ze względu na wczorajszą pogodę i dzieijszą niedzielę do poniedziałku nie zajrzę do świec.

Czy mógł bym prosic o zwerfikowanie tego jak zachowują się wartosci napięcia podczas testowania układu.

 

pozdrawiam

Marek N.

 

post-29882-0-73727800-1351413229_thumb.jpg

post-29882-0-48222600-1351413236_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że to jakiś fuck-up przy tłumaczeniu albo cuś. Istotne jest faktyczne napięcie, które spadło z 14.3 do 14.0 po aktywacji.

 

Czyli bez wykręcania świec się nie obędzie , mam nadzieje że sama wymiana świec wystarczy , bo czytałem że ten błąd jest ogólny może oznaczać:

-nie sprawne świece

-uszkodzony moduł sterowania świecami

-czasami wymiana termostatu.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez wykręcania świec się nie obędzie , mam nadzieje że sama wymiana świec wystarczy , bo czytałem że ten błąd jest ogólny może oznaczać:

-nie sprawne świece

-uszkodzony moduł sterowania świecami

-czasami wymiana termostatu.

 

pozdrawiam

Miałem ten błąd 3 razy za każdym wystarczyła wymiana świec żarowych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten błąd 3 razy za każdym wystarczyła wymiana świec żarowych .

 

 

Nie ,no oczywista sprawa, multimetrów mi nie brakuje ;)

ale, chyba bede sprawdzał podłanczając pod akumulator - aby mieć 100% pewności.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności