Skocz do zawartości

Gdzie jest silniczek krokowy w mojej instalacji ?


Gość Pietrii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy do reduktora LE 98 Landi Renzo jest w zestawie silniczek krokowy?

 

Problem polega na tym, że wymieniłem reduktor, poszedłem na ustawienie gazu lecz nie mogli mi ustawić gazu.

Sonda lambda albo na jałowym zapalała check engine albo na wysokich obrotach.

 

Dodam że brak silniczka krokowego (moze ktos wymontowal bo się zepsuł)

i na światłach raz silnik procuje normalnie a raz trzęsie...

 

Gdzie taki silniczek się zakłada na wężu regulacji dopływu gazu ?

(spalanie we wrocławiu 14L !!)

Edytowane przez silvo44
poprawiłem temat reg. 3.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Tak w ogóle to wydaje mi się ze to czy jest krokowy czy go niema zależy od sterownika a nie reduktora... poszukaj sterownika, jaki masz model i wpisz go w google...a przy odrobinie szczęscia jak będzie jakiś stag50 lub bingoM to możesz spróbować sam ustawić parametry (potrzebny kabel np: dku-5, laptop z programem)... Krokowy jest na wężu doprowadzającym gaz do miksera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację bo to kabelek od tego sterownika "komputerka" leci do krokowego.

Spr. jutro i poszukam w google.

 

Mam jeszcze pytanko, aby zmniejszyc obr. wolnych należy przestawic blaszkę przy lince gazu?

Bo na reduktorze pokrętło nie ustawia obrotów jałowego biegu tylko mieszankę ?

(nie mówie o pokrętle na wężu do ustawienia dawki gazu.)

Edytowane przez silvo44
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Ustawianie wolnych zależy od rodzaju sterownika wykozystanego w instalacji LPG... są różne sposoby regulacji ale najczęściej dawkę Biegu jałoweg ustawia sie pokrętłem by-pass na reduktorze (gdzie sie znajduje to zalezy od typu reduktora) ale uwaga-samodzielna niefachowa regulacja może bardzo zaszkodzić jeśli zbyt zubożymy mieszanke, najlepiej użyć do tego analizatora spalin ... niekiedy wykorzystany jest do tego dodatkowy krokowy,a niekiedy sterownik poprzez emulacje sondy (tak mam u siebie w BRC Blitz)steruje za pośrednictwem ECU krokowcem standardowym-jest to dosyć powolne... Polecam poszukac info w google-jest tego naprawde mutum..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak ustawili mi mieszankę gaziarze, na bardzo rozgrzanym silniku, bez świateł. To silnik przy dojerzdrzaniu do świateł zaczął zamulać, trzęść się... więc podkręciłem... A podobno dobrzy fachowcy (Wrocław- okolice tesco na ul. długiej)

 

i stwierdzili, że musze kupić krokowy, bo oni nie mogą ustawić.

 

Po co cytujesz za każdym razem posta ?? Odpowiedz w okienku ,,szybka odpowiedź'' lub użyj opcji ,,cytowanie selektywne''

Edytowane przez silvo44
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sterownik obsługuje krokowy a go tam nie ma... to zrób jak mówią gaziarze

wtedy sterownik będzie miał możliwość adaptacji w zależności od odczytu z lambdy

inaczej zawsze będzie to tylko sztywna regulacja, czyli przez:

- napięcie membrany, by-pass i registr śrubowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności