Skocz do zawartości

Brak ssania w opel sintra 3.0 v6


Gość bonio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznia na forum. :szczesliwy: Temat był poruszany a nawet wałkowany ale z silnikiem 2.2 benzyna z tego co czytałem na forum ale do rzeczy :neutral: chodzi o sintre 3.0v6 z 1998r z LPG stag 300. Po odpaleniu zimnego silnika odpali i gasie i tak kilka razy aż zacznie chodzic a wtedy strzela w kolektor ssący, jak pszytrzymam na pedale gazu do 2 tys. obrotów to po około 2-3 minut to wszystko wraca do normy i jest OK. Było grzebane W LPG elektronicznie. Ktoś mi powiedział,że mapa wtrysku się rozjechała benzyny. Ostatnio zapalił się check bez komunikatów na kompie czyli jak przyspieszam a po ujęciu gazu i zejściu poniżej 60 km/h gaśnie. Po podłączniu pod kompa wyszło, że błąd to lambda 1 i 2 :zalamany:.Czy ktoś miał takie objawy w swoiej sintrze? I gdzie jest pies pogrzebany. POMOCY BO MECHANIORY ZEDRĄ ZE MNIE SKÓRĘ. Co z tymi lambdami i ssaniem. DZIĘKI SERDECZNE Z GÓRY :aniolek: POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

tez tak u mnie było i wiele innych objawow miedzy czasie doszło.

 

jedz do jakiegos sprytnego elektryka bo u mnie było cos z kablami poprzecierane tez mi lambde wyrzucało.

 

a na gazie dobrze chodzi pozniej jak złapie temperature?

 

u mnie wymieniłem swiece kable, wszystkie wtryskiwacze podmieniłem przepustnice, krokowy wyczysciłem egr ale głównym problemem była instalacja jakies tam kabelki i jak umyłem silnik to zaczeło wszystko szalec.

 

szkoda ze nie jestes z okolic wielunia to bys podjechał do tych magików co ja zawiozłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety jestem z okolc Grójca. Gazownik doradził abym ze 200 km przejechał na benzynie i jak to nic nie da to lambdy do wymiany. Dzisiaj pojechałem do pracy 12 km na benzynie i jest OK check nie świeci, wracałem też na benzynie i też OK. Wychodzi, że coś z gazem a może za mało przejechałem? Ta elektronika mnie dobija :confused: Piszesz, że kable ale chyba nie wmoim przypadku bo na benzynie jedzie OK. U mnie problem to z tym ssaniem po kalibracji jakby troszkę lepiej ale nadal po odpaleniu zimnego silnika dopuki chodzi pompka z dodatkowym powietrzem jest OK jak przestanie dawac powietrze ( i tu jest problem )przydusza się na 2-3 sekundy a potem włącza się ssanie wchodzi na 1400 obrotów i powoli spada tak jak powinno byc i cholera wie czy zaczynac zabawę z czujnikami czy dalej grzebac w gazie? A może to ta mapa wtrysku wiesz coś o tym? Jak ktoś wie to proszę o wpis na forum :rolleyes: Dzięki za każde info. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

ja to nie mam pojecia o takich rzeczach.

 

u mnie wymieniłem kable i swiece bo były oryginalne z 1998r i kopały

 

musisz pojezdzic na benzynie i zobaczysz a najlepiej jedz na techa II to ci go sprawdza bo sonda podobno przy gazie czesto wyskakuje a są sprawne

 

Miłej zabawy

Edytowane przez Piotrek Sintra MV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w agili była idenatyczna sytuacja

 

Gazownik doradził abym ze 200 km przejechał na benzynie

 

Może pomóc, a dokładniej mój problem z odpalaniem zimnego silnika minął gdy zacząłem sam sterować przełączaniem paliwa w mojej sekwencji.

Dokładnie to przełączałem na gaz dopiero gdy silnik złapał temperaturę i auto rano paliło bez problemu na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności