Skocz do zawartości

Silnik gaśnie i kopci


Gość Hanzel10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z corsą C 1.3CDTI wracałem wczoraj z pracy i podczas jazdy silnik stracił moc ,auto szarpało i nie dało się jechać dojechałem do domu i jak auto pracowało na biegu jałowym to silnik normalnie chodził , podniosłem maskę i w okolicy pompy paliwa EGRU coś tak jak by syczało .Dzisiaj chciałem jechać do mechanika to auto po zapaleniu po 3,4 sek tak jak by go coś dusiło i gaśnie ,ale przy odpalaniu nie ma oporów pali na dotyk jak zapali to nie równo pracuje a puźniej jak zapaliłem silnik i delikatnie dodałem gazu nie gasł ale z tłumnika wydobywają się ogromne kłęby niebieskiego dymu i czuć ala spaliny olej coś takiego

 

pytałem się znajomych to mówią że turbina poszła ,czy może być ta turbina czy coś innego

 

aha dodam że 0 błędów , żadna kontrolka się nie świeci i 2 dni temu wymieniłem EGR Oryginalny GM + zaślepka proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tłumnika wydobywają się ogromne kłęby niebieskiego dymu i czuć ala spaliny olej coś takiego

 

pytałem się znajomych to mówią że turbina poszła ,czy może być ta turbina czy coś innego

brak mocy + kłeby niebieskiego dymu czyli spala olej, poszło turbo... przy wymianie obowiązkowo czyszczenie całego układu dolotowego z oleju...

 

I uważaj na poziom na oleju bo jak zejdzie to zajedziesz rozrząd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Taa, pewnie turbina. Lepiej tak nie jeździł w ogóle bo skoro aż tak kopci to jeszcze ci auto złapie tzw "chorobe szalonych diesli"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mechanik dzwonił i powiedział że podłączył auto pod komputer zresetował komputer jeszcze raz choć nic nie pokazywało i auto zapaliło normalnie i chodzi ok powiedział że filtr paliwa wymieni i sie przejedzie i da znać czy podczas jazdy auto ma moc czy nie sam już nie wiem co z nią jest zacholowałem ją na lince tak z 600m po nieruwnej drodze dość dziurawej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem dzisiaj u mechanika i powiedział że auto jak było podpięte pod kompa to było widać jak turbina zawiesza sie na 1,2sek i dostaje kopa mocy nie zawsze czasami reaguje normalnie. po tym wsiadłem do auta i sie przejechałem to auto jechało ale wogule nie miało mocy raz ma moc a raz nie to samo z kopceniem raz kopci a raz wogule nic może ta zaślepka w egr komplikuje sprawe bo w starym egr nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności