Skocz do zawartości

Jaka instalacja LPG?? + BLOS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w teamcie doradzcie jaką instalcje LPG do mojej Corsy najlepiej włożyć :beer:

Na gazie się nieznam za specjalnie. Mysle że II genatacja tylko wchodzi w gre. Ale jaka firma jest najlepsza ?? I czy wogóle warto ładować gaz do takiego silniczka ??

Spalanie Pb około 6l/100km. Ile weźmie gazu :wink:

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Instalacja każdej firmy jest dobra, pod warunkiem że jest właściwie zamontowana i zestrojona.

Instalacja drugiej generacji kosztuje około 1400-1500zł, może mniej.

Spalanie powinno wynosić w granicach 8 literków, nie powinno więcej.

Jak na mój gust to troche mały silniczek do gazu, ale jeśli jest on w dobrym stanie (osiągi, nie bierze oleju, ciśnienie sprężania itp) to powinien świetnie jeździć.

Każdy szanujący sie zakład poiwnien przed założeniem instalacji sprawdzić stan techniczny silnika np poprzez pomiar ciśnienia sprężana itp Jeśli coś mu dolega nie powinno się zakłafdać instalacji.

Ile autko ma przejechane kilometrów? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko według licznika ma w tej chwili około 155 000 km. rzeczywisty przebieg nieznany.

Sprężania nie mierzyłem ale jak na mój gust autko chodzi ładnie.

 

Instalacja każdej firmy jest dobra, pod warunkiem że jest właściwie zamontowana i zestrojona.

Co to oznacza albo jak się upewnić że jest poprawnie zainstalowana i zestrojona ??

Teraz nikomu nie można wieżyc "fachowców" trzeba pilnować na każdym kroku.

 

P.S.

Słyszałem że instalacje były montowane w Tico (wiadomo 900 cm pojemności). I sam miałem przyjemność jeździć Matizem z instalacją i miał niezłego kopa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam corse z takim silniczkiem i spala ok. 7,5-8l gazu na 100 km.

zalozylem ją przy 90 tyś. teraz jet 155 tyś. i bez zarzutu sie spisuje :?:

Co do tico to jeżdżę takim w pracy i 155 km/h to na gazie nie problem tyko ze jest lżejszy od corsy.

 

Osobiście jeżeli duzo jezdzisz to polecam zalozenie LPG.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą Corsę, z gazem jeżdżę 5lat bez problemu. Pali w trasie przy delikatnym naciskaniu gazu 5-5,5litra LPG, średnio przyjmuję że 7 w normalnej eksploatacji. Instalacja zbiornik z kole 34l (mieści się 45l) elektronika Polska Autronic Al 700, reszta Tomasetto. Auto ma przejechane 118tys km.

Co do zakładu montującego to należy przeprowadzić wywiad środowiskowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ali w trasie przy delikatnym naciskaniu gazu 5-5,5litra LPG

Mówisz serio że tak mało gazu spala ten silniczek to super by było.

 

A możecie powiedzieć mi czy jest potrzeby emulator sondy do tego silniczka i do czego służy taki emulator.

I o co chodzi z tą mapą wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna instalacja to emulator i sterownik gazu. Emulator oszukuje fabryczny "komputer" na jakim paliwie jedziesz i dobiera korzystne ustawienia do gazu. Sterownik zajmuje się dostarczaniem informacji silniczkowi krokowemu co do wielkości dawki gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności