Skocz do zawartości

odbijająca szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam , wspomnę że daaawno mnie tu nie było bo poprostu nie miałem żadnych poważniejszych problemów z mą vectrą ale do sedna.

Od jakiegoś czasu nie mogę zamknąć szyby od kierowcy za jednym razem tylko jestem zmuszony do podnoszenia jej w krótkich odstępach bo inaczej odbija i się opuszcza spowrotem sporo w dół .Napomne że prowadnice były smarowane , przeprowadziłem wszystkie możliwe i wiadome mi regulacje no i na dzień czasem na trzy dni wystarcza i zaraz spowrotem jest to samo .Domykając szyby alarmem jest to samo i tylko z moją szybą tak się dzieje .

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a progranowales szybe ??

jak jest zamknieta wcisnij jeszcze raz zamykanie az uslyszysz klikniecie

jak to nie pomoze to masz zle ustawiona szybe

innej mozliwosci nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , wszystko jest za programowane ( tak mi się wydaję ) , programuję : jadę szybą do końca i wciskam ponownie aż pyknie i jest zaprogramowane ,ja tak programuję jeżeli jest inny sposób to słucham

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeczytaj jeszcze raz co napisalem wyzej

 

regulacja szyb to dosc upierdliwa robota

czasem trzeba kilka razy krecic i ustawiac az zalapie odpowiednia pozycje

oczywiscie mowa o srubie regulacyjnej ramienia mechanizmu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedurę programowania zrobiłem tak jak piszesz , z tydzień temu całośćc wyjołem nasmarowałem i ustawiłem i było ok przez dwa dni grrrr

wedle mnie to ona ją podnosząs do góry dziwnie pcha w stronę słupka drzwiowego a nie podnosi , niby po rozebraniu wszystko jest ok ( pare razy to już rozbierałem ) i nic nie wskazuję na awarię ale może to już jest jakieś zmęczenie materiału może jakaś część plastikowa uległa wytarciu i jest tego nie widać sam już nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slizgi takie biale plastikowe mogly sie wyrobic (nie wystepuja jako czesc dla vectry ale od ascony pasuja)

mogly ale nie musialy

u mnie bylo podobnie

do tego szyba wyskakiwala

dlugo sie z tym motalem az ustawilem tak ze nic sie nie dzieje od dwoch lat

dodalem tylko podkladke pod srube do regulacji

sama sruba nie trzymala jak powinna i po pewnym czasie puszczala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem jak wyjecie bezpiecznika moglo pomoc w tym przypadku

 

Też niewiem, ale pomogło.

U mnie był przypadek, że szyba po dojściu do końca odbijała i schodziła do połowy. W pewnym momencie opadła i przestała reagować na przycisk.

Więc pomyślałem że to bezpiecznik, jednak ten okazał się sprawny i po ponowny umieszczeniu go w tablicy szyba zaczeła normalnie funkcjonować.

Być może zaśniedziały styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności