Skocz do zawartości

Tigra po jezdzie na gazie problem z odpaleniem na bezynie:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To jest mój pierwszy post a wiec prosze o wyrozumiałość:?:

 

A wiec jak w tytule. Mam Tigre 1.6 16v z LPG sekwencja i moj problem polega na zlym odpalaniu poprostu jak pojezdz na gazie z 500 km to zaczyna sie pojawiac problem z odpalaniem na bezynie i wtedy musze pojezdzic na bezynie zeby autko sie spowrotem nauczylo jezdzic na bezynie wystarczy jakies 30 km na bezynie i znowu Tigra odpala jak trzeba przez jakis czas:( bylem z Tym u mechanika i sprzwdzal kody bledów byl jeden niskie napiecie i nic wiecej ale on mi powiedzial ze moze byc cos takiego ze rozjerzdzaja sie mapy paliwowe czy cos w tym rodzaju ze gazownicy cos zle zrobili. I teraz pytanie do was co z tym zrobic czy mechanik ma racje ze gazownicy dali ciala.podobno Fiaty i Ople zle znosza instalacje gazowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu powinno się pojeździć trochę na benzynie żeby wtryski przeczyścić.

Spróbuj czegoś takiego że zresetuj kompa nie wiem czy w tym silniku się da ale odłączasz klemę od akuma na jakieś 30 minut. I powinno być dobrze.

Możliwe że silniczek uczy się przez jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem z Tym u mechanika i sprzwdzal kody bledów byl jeden niskie napiecie i nic wiecej ale on mi powiedzial ze moze byc cos takiego ze rozjerzdzaja sie mapy paliwowe czy cos w tym rodzaju ze gazownicy cos zle zrobili. I teraz pytanie do was co z tym zrobic czy mechanik ma racje ze gazownicy dali ciala.podobno

za niskie napięce ale czego??? odnosnie map to zapytaj sie czy robili ci mapy wtrysków jak zakładali gaz?? bo njaprawdopodobniej to jest przyczyna z tego co piszesz.

podobno Fiaty i Ople zle znosza instalacje gazowe

to akurat kompletna bzdura- fiaty znosza super instalcje gazowe, a ople tez zalezy jaki silnik tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno Fiaty i Ople zle znosza instalacje gazowe.

Fiaty może tak, chociaż widzę zagazowane Fiaciki na naukach jazdy, co o czymś świadczy.

Ople lubią gaz, zwłaszcza 8 zaworowe nie wysilone silniki. Jeśli dbasz o samochód, wymieniasz materiały eksploatacyjne, jedziesz na wiosnę i jesień do regulacji u gaziarza to nie powinieneś mieć kłopotów, pod warunkiem że instalacje złożył rzemieślnik a nie partacz. Płyn do czyszczenia wtrysków leję zawsze do benzyny przed tankowaniem, bo benzyny spalam niewiele.

Pozdrowionka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) dzieki za wszystkie podpowiedzi jestem wdzieczny mysle ze musze podjechac do gozownikow i zostawic im autko niech cos dzialaja bo przeciesz to ich wina bo przed zalozeniem gazu bylo wszystko super a od 3 miesiecy mam ten problem bo tyle ma instalka:/

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności