Skocz do zawartości

silnik gasnie zaraz po odpaleniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczow

Mam problem z odpaleniem mojej Astry 2000r z silnikiem diesla 1.7 dt ( y17dt).

Postaram sie przyblizyc problem:

Od czasu gdy kupilem to autko (2 miesiace temu) zapala sie kontrolka silnika.podejzewalem swiece zarowe gdyz kontrolka sie nnie zapalala na goracym silniku.Kupilem techa i okazalo sie ze mialem racje:kod p0380

Swiec jeszcze nie zdazylem wymienic a musze dodac ze silnik jest bardo slaby od samego poczatku.Od kilku dni pojawil sie nowy problem.Samochod czasami gasnie zaraz po odpaleniu gdy silnik jest goracy.Pojawia sie kod P0370

Wyglada to tak ze komputer odlacza paliwo zaraz po odpaleniu. Po odczekaniu kilku min znowu odpala a do tego w czsie jazdy gdy wciskam pedal gazu (chce przyspieszyc)silnik zaczyna bardo glosno klekotac to klekotanie nie pojawialo sie do tej pory.

Czy ktos mial doswiadczenie z tym problemem?

Czy ktos moze mi podac prawidlowy opis do tego kodu P0370 bo ja juz znalazlem 3 wersje i nie mam pojecia ktory jest prawidlowy.Najlepiej jakis link do kodow do silnika y17dt

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kod po polsku to

Czasowy sygnał referencyjny A o wysokiej rozdzielczości - usterka"

pytanie czy jestes w 100% pewien ze to prawidlowy kod do silnika y17dt bo wedlug skompej listy w tech2 ten kod brzmi:

Niewlasciwy sygnal czujnika polozenia pompy

Wiec juz nie wiem ktory jest wlasciwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sliczne

To troche zmienia postac rzeczy

Ten kod wskazuje miedy innymi na czujnik polozenia walu korbowego(CKP) lub walka rozrzadu(CMP).

Wiem na 100% gdzie szukac czujnika walu korbowego ale nie umie znalesc czujnika polozenia walka rozrzadu- moze w tym silniku nie ma takiego czujnika lub ten jeden czujnik odpowiada za obie te rzeczy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umie znalesc czujnika polozenia walka rozrzadu- moze w tym silniku nie ma takiego czujnika lub ten jeden czujnik odpowiada za obie te rzeczy???

Niestety nie odpowiem Ci na to pytanie :P aż takim mechaniorem to nie jestem :D

Czujnik położenia wału to wiem gdzie się znajduje, ale nie zauważyłem żadnego czujnika co by odpowiadał za położenie wałka rozrządu.

Niech się jakiś specjalista wypowie na ten temat! Tyle ich tu na forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności