Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 Zacina gaz


Gość martines_000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martines_000

Witam serdecznie!

 

Mój problem polega na tym, że dość często zdarza mi się, że samochód podczas jazdy wskakuje na bardzo wysokie obroty jak dodam mu gazu np. około 5000/7000 obrotów to zależy jak wdepnie się gazem i jak samochodowi się podoba, czasem bardzo często to występuje a czasem rzadko, jeżeli sytuacja zdarzy mi się na niższym biegu trzeba silnik wyłączać bo wyje ale to wiadomo rzecz normalna. Jeżeli jadę sobie powiedzmy na 4 5 biegu Aby zniwelować problem muszę parę razy kopnąć podczas jazdy pedałem gazu, jeśli sie nie uda to autko sobie sam przyspiesza, lecz zazwyczaj udaje mi się opanować sytuację. Co zauważyłem Linka gazu odpada raczej sie nie zacina ponieważ ścigałem ją z tego czegoś plastikowego co odpowiada za kontakt z korkowcem nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Zauważyłem że jak naciągnę to co odpowiada za dodanie gazu, potrafi sie zaciąć i nie odbić śrubką w silniczek krokowy co kończy się wyciem silnika, wtedy muszę mu pomóc aby odbił . Hmmm może sprężynę trzeba wymienić albo idzie ten mechanizm jakoś poodkręcać ?? bo widzę ze się tam znajduje. Próbowałem spryskać to WD40 ale nie za bardzo to pomogło być może WD40 nie odpowiedni do takich zastosowań . Usterka wystąpiła po myciu silnika tak to był spokój Pamiętam że mechanik mi to czyścił juz 2 razy w ciągu roku. I za każdym razem był spokój na jakiś czas. a potem powoli problem lubiła się powtarzać. Panowie jak mam opanować tą sytuację???

 

Bardzo przepraszam za moje nazewnictwo typu ,, ścigałem ją z tego czegoś plastikowego" ale nie mam pojęcia jak to sie nazywa. wiem tylko że to jest zsynchronizowane z przepustnicą a to odpowiada za gaz moc silnika. Hmm może ona sie zacina? Oglądałem ją jakiś miesiąc temu była w miarę czysta. Proszę bardzo o poradę. Oprócz tego autowi nic nie dolega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogervin

Do sprawdzenia nastawnik przepustnicy (błednie zwany silnikiem krokowym), czujnik położenia przepustnicy (TPS). Jeśli była myta przepustnica, to musisz wykonać jej adaptacje urządzeniem diagnostycznym Tech2. Pod żadnym pozorem nie regulować przepustnicy śrubkami.

Edytowane przez rogervin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martines_000

Chodziło mi o to że cała komora silnik była myta wczoraj u mechanik, a miesiąc hmm 2 miesiace temu zaglądałem do przepustnicy i była czysta powierzchownie. A mechanik wczoraj wymieniał mi przepływomierz, oraz uszczelkę spod kolektora, jak wyjechałem wszystko było okej. Autko chodziło jak marzenie, dzisiaj mam problem właśnie z tymi obrotami :/ parę razy to nastąpiło dzisiaj właśnie, czyli wychodzi na to że sam nic nie zrobię... Dziękuje za informację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości po co myjesz komorę silnika??

 

A mechanik wczoraj wymieniał mi przepływomierz, oraz uszczelkę spod kolektora

To był zepsuty ??

były objawy ??

czy mechanik tak zalecił??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martines_000

Ponieważ stary przepływomierz był uszkodzony tzn. Obroty skakały i zamulał, uszczelkę spod kolektora tez wymienił bo nie było wyparowała, zrobił mi uszczelkę blaszaną, auto odzyskało moc i płynność, po co myłem silnik ? ponieważ kiedyś pękła uszczelka spod filtra oleju, i trochę mocno syfu narobił mi w komorze, i dlatego był myty a poza tym wykonałem ten zabieg ponieważ muszę tez wykonać matowanie i zakonserwowanie niektórych elementów blachy ponieważ bierze rdza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności