Skocz do zawartości

Bear Lock??? dobre to??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...po dłuższej przerwie... :lol:

Mam takie oto pytanie. Co sądzicie o blokadzie skrzyni biegów - Bear Locku - skuteczne to i czy poręczne??

Moja piękna żona zmusza mnie do założenia jakiegoś zabezpieczenia bo na drugi wózek nie da pieniędzy, więc jestem pod ścianą...

Zrobiłem dziś wywiad i z montażem to wydatek 400 zł. :D - więc przed wydaniem pieniędzy, których nie mam wolę się spytać fachowców...więc czekam :P

Pozdrawiam... :)

PS. Wiem, że temat już był, ale się rozpisaliście nad wyłącznikami własnej roboty i nie ma tam konkretnej odpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Astrze jest Bear Lock.

Nie wiem ile sekund zajmie złamanie zamka "fachowcowi", ale to zawsze kilka dodatkowych sekund na zauważenie złodzieja. Blokada zakładana jest przy biegu wstecznym. O ile w innych autach wsteczny jest najczęściej pod piątym biegiem, to w oplach trzeba mocno cofnąć drążek, więc kiepski włamywacz w żaden sposób nie wrzicu biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem 10sec dla złodzieja 1 opcja przewierca a 2 zamraża :)

najlebsza opcja to autocasko :D

 

najlebsza opcja to blokady elektroniczne założone w nietypowych miejscach w taki sposób zeby ciezko było sie do nich dostać

 

2 im wiecej zabezpieczen tym lepiej np alarm odciecie pompy elektroniki nakładka na pedały i blokada skrzyni te połaczenie zniecheca złodziej poszuka sobie innego celu ale to tylko moje zdanie ja mam alarm blokade mechaniczna i cos jeszcze ale to ścisle tajne :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę nieraz autem mojej znajomej z blokada (nissan primera). Blokada dla mnie nie ma sensu, bo spokojniej się czuję jak wiem że autocasco jest wykupione :P Ale parę zdań jak się używa. Jak już nie zapomnę tego założyć, to jest jedna wada, fotel pasażera musi być do tyłu na maxa wysunięty... Przeszkadza jak wieziesz komplet osób i wyciągasz ten drążek jak już wszyscy siedzą... Zaleta- aż chce się wyciągać takową blokadę jak ładna pasażerka na fotelu obok siedzi :D:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i nie narzekam. A co do skuteczności: każde zabezpieczenie można złamać. Ale lepiej je mieć jak nie. (Najlepiej by zapytać złodzieja ile czasu mu zajmuje rozbrojenie tego.) Zawsze jest szansa że zniechęcisz złodzieja. A jak będą chcieli to i tak ukradną. Załadują na lawetę i odjadą i 100 zabezpieczeń nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja piękna żona zmusza mnie do założenia jakiegoś zabezpieczenia bo na drugi wózek nie da pieniędzy, więc jestem pod ścianą...

Wybacz ale rozbawiło mnie to zdanie, tak wyrwane z kontekstu ma zupełnie inne znaczenie :D

Kiedyś Ja37 polecił jednej koleżance przeczyszczenie silniczka krokowego, też to fajnie zabrzmiało :)

 

Przepraszam za mały OT.

 

Wracając do tematu:

Miałem takie zabezpieczenie w poprzednim samochodzie, w sumie to prawie nigdy z niego nie korzystałem uważam jednak, że jeśli samochód nie jest nowy i luksusowy (czytaj bardzo pożądany przez złodzieja) to takie zabezpieczenie zupełnie wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i rady... :)

Jak widzę nastawienie raczej umiarkowane, ale bardziej na TAK - więc wygląda na to, że chyba zainwestuje te 400 zł. dla świętego spokoju.... żeby moja nie gderała codziennie "jak Ci ukradną....ble ble" :D

Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu....

PS. Wybieram się do poleconego przez Was warsztatu... po wizycie napiszę moje odczucia...

 

Co do wyrwanego zdania z kontekstu - faktycznie może być na jakiś zupełnie inny temat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślę, że muszę wydać 400zł na tą blokadę to mi żal - bryczka nie pierwszej młodości - pewnie to efekt drugiej szkaleczki whisky :)

może macie jakąś instrukcję zrobienia własnego patentu - mój wozik to Opel Astra F 1996 r. 1,6 z instalacją LPG ....jakaś instrukcja wykonania własnego wyłącznika np. pompy paliwowej albo przerwania jakiegoś ważnego obwodu elektrycznego... taki mały pstryczek :D

Pozdrawiam.... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odcięcia zapłonu dorzuciłbym też odcięcie przekaźników od świateł. Jak uda się złodziejowi odjechać to może zostać złapany przez przypadkowy radiowóz za brak światełek, a pierwsze co to pytają o prawo jazdy, dowód rejestracyjny i OC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności