Skocz do zawartości

komputer pokładowy vectra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kolejną vectrę w życiu. komputer pokładowy jest po angielsku, podaje galony i mile i co najgorsze spalanie podaje jako ilość mil na jeden galon (tragedia). jak zmienić język w tym komputerze najlepiej na polski a przynajmniej zmienić galony na litry i mile na kilometry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso często koszą kasę niewspółmierną do pracy a efekt ich pracy nie idzie w parze z ceną usługi. niewykluczone że będę musiał tam zajechać ale jeśli jest możliwość zrobić to inaczej to proszę o wskazówki. mam w samochodzie różne gadżety (wersja CDX) których nie potrafię jeszcze obsługiwać. szukałem w internecie instrukcji obsługi ale skończyło się fiaskiem. może ktoś ma instrukcję do vectry B 2,5 V6 CDX 1998r. albo podpowie jak włączyć tempomat i do czego służą przyciski TM TC na tablicy, po co są przyciski na końcu dźwigienki od kierunkowskazów i (proszę się nie śmiać, pierwszy raz w życiu jeżdżę z aut.skrzynią) jak działają i do czego służą przy skrzyni biegów przyciski S i taki z symbolem śnieżki, oraz po co są dodatkowe pozycje oznaczone jako 1 2 3. Jeśli mój samochód ma jakieś bajery o których nie wiem to ktoś oneznany może mi podpowie co w nim mogę znaleźć i jak to uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest inny sposób

trzeba wymontować wyświetlacz i wysłać do ludka który zajmuje się naprawą wyświetlaczy oraz potrafi wgrać nowy sofcik

za usługę kasuje 10 + przesyłka tam i z powrotem

ASO kasuje od 50 do 140

TM- ;)

TC- kontrola trakcji, zapobiega boksowaniu kół

przyciski na manetce kierunków służą do obsługi tempomatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kox muszę w takim razie podjechać do aso bo sam nie chcę grzebać przy komputerku (już mniejsza o kasę bo jak zepsuję będzie drożej) a co do tempomatu to coś z nim jest nie tak bo jak sprawdziłem to nic się nie dzieje gdy cykam tymi przyciskami na manetce kierunków. TM - ten przycisk mam po prawej stronie radia zaraz pod TC, jeśli chodzi o TC to też nie wiem czy diała bo nie ma reakcji gdy go naciskam. czy to możliwe że komputer informuje o pustym zbiorniku na płyn do spryskiwaczy? albo o niskim ciśnieniu w oponach? pokazał mi wczoraj, więc pod domem sprawdziłem i ... pół kapeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiles przekladanego angola :)

powodzenia zycze

jak robili kowale to co chwila beda z nim problemy

 

TM to trafic master

kompletnie nie przydatne w europie

mozesz to spokojnie wywalic z auta

 

plyn do spryskiwaczy komp Ci pokaze

ale nie cisnienie w oponach

ten bajer ma dopiero viki C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, przekładany angol ale póki co pięknie się prowadzi i nie ma problemów. znajomy mechanik powiedział, że przyłożyli serca do przekładki i widać że jest porządnie zrobiona. track master? do czego to sie używa?a jesli chodzi o ciśnienie w oponach to chyba jednak jest czujka bo jak zdejmowałem kółka do wyważania to mi w warsztacie powiedzieli że wymienili mi jakąś gumkę do takiej czujki. autko podobno urodziło się w stanach ale przystosowane do angielkich przepisów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra w stanach ??

ktos Ci bajek nawciskal

 

nie ma powtarzam nie ma w vectrze B czujnikow w kolach

 

moze masz fele od vectry C z takim czujnikiem :?

 

nie trac tylko trafic

powiadomienie droga radiowa o korkach na drodze

w UK za oplata w europie niedostepne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat - rozpedz sie wcisnij "I" na lewej manetce i pusc gaz - powinna utrzymywac predkosc "O" - wylacza usluge

 

TM - informacje o korkach i takich tam ale tylko w uk i na abonament

 

m/g = 282 podzielic na liczbe ktora ci wyswietli i masz l/km

 

TC - lepiej uzywaj bo na suchym to i na 3 potrafi zerwac :?

 

ECO - wylacza nib sprezarke od klimy i niby mniej pali ???

w razie pytan dzwon ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności