Skocz do zawartości

Podświetlenie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

musza tu wejsc tylko podam ci takie troszke lipne bo nie wzielem kluczyka od samochodu wiec tylko licznik bedzie i zegarek ale jal ci bedzie malo to jutro wrzuce jeszcze reszte a dzis jestem juz nabity takze niechce mi sie isc Dołączona grafika

Dołączona grafika zobacz profilaktycznie tak to wyglada powiem ci ze dla mnie jest napewno lepiej jak oryginalne podswietlenie ale to zalezy od gustu podobno zielony b dobrze wplywa na czlowieka takze moze pomyslisz nad takim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoo to jest własnie cos o co mi chodziło:)pewnie ze lepiej niz orginał???:)musze sobie tez takie zafundowac:)to sa te diody z tego linka co mi wysłałes tak?tez se takie kupie:)Dzieki za foty pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem od tego uzytkownika, tu masz juz gotowe w oprawce jak by ci sie nie chcialo kombinowac http://www.allegro.pl/item257742732_zarowka_led_r5_oprawka_do_zegarow_vw_opel_inne.html a bez oprawki kolo juz niema. Ale ten link co wczesniej podałem to sa te same diody ino bez oprawek. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, jest tylko jedno ale....

W Viki są tarcze zegarów dość wrednie cieniowane, wymiana żarówek na diody niestety, nie zdaje egzaminu, diody dają za mało rozproszone i za słabe światło (wiem, bo sam z tym walczyłem). Dopiero zrobienie wkładki i podświetlenie każdego symbolu z osobna dało w miarę przyzwoity efekt. Nie wspomnę tu o dobieraniu rezystorów celem wyrównania podświetlenia.

Ale...

pola czerwone nie są przy niebieskim podświetleniu widoczne :D , więc pod każdy czerwony element w zegarach trzeba podłożyć białe diody.Po tym zabiegu było prawie ok,

ale...

wskazówki przestają się podświetlać, gdy podnoszą się do góry, trzeba wkomponować diody w pryzmaty, które je podświetlają. Po wszystkim było już bardzo ładnie

ale....

przestał mi działać prędkościomierz....

 

42 diody, kupa roboty, koszty ogromne

Efekt?

Trzeba było wymienić zegary.

 

A to dopiero deska, w TIDzie dwie diody to niestety za mało, trzeba rozbierać - odradzam

Przełączniki - to samo, trzeba rozbierać - lutowanie na dotyk, bo plastik płynie jak steryna w świeczkach,

Pokrętła 20 diód do uzyskania właściwego efektu - to jedyny element, w którym prawie nie ma ryzyka, że coś się uszkodzi.

Z radiem dałem już sobie spokój

 

Jeśli chcesz podświetlić deskę, kup tarcze indiglo, np. takie: http://www.allegro.pl/item257805027_indiglo_tarcze_zegary_opel_vectra_95_02_260_kmh.html

albo takie:

http://www.allegro.pl/item259126370_moman_indiglo_opel_vectra_b_przed_i_po_lifcie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pola czerwone nie są przy niebieskim podświetleniu widoczne , więc pod każdy czerwony element w zegarach trzeba podłożyć białe diody.Po tym zabiegu było prawie ok,

lepiej czerwone

wskazówki przestają się podświetlać, gdy podnoszą się do góry, trzeba wkomponować diody w pryzmaty, które je podświetlają. Po wszystkim było już bardzo ładnie

to fakt i trzeba trochę pokombinować

w TIDzie dwie diody to niestety za mało,

ja mam dwie czerwone w miejsce żarówek icałkiem wystarcza.

w zegarach mam białe, takie mi pasowały. w dzień nie widać podświetlenia ale to chyba bez znaczenia. całość zrobiłem na czerwono-niebiesko(łącznie z radiem). najgorzej byłó dobrać jasność tych dwóch kolorów żeby wyszło w miarę równo. na razie nie mogę wstawić fotki bo nie mam czym pstryknąć ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady:)qrcze a ja myslałem ze to taka prosta sprawa wykrecic jedne i wrzucic drugi a tu prosze:/no to narazie sie musze wstrzymac z tym:/a te tarcze co mi wysłałes Linka daja fajny efekt?wiem ze sa fotki na tej stronie ale wolałbym wiedziec czy ten efekt jest taki sam jak na tych fotach czy tez moze sie rozni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt jest taki sam jak na zdjęciach, równomierne, lekko opalizujące podświetlenie. Proponowałbym jedna te drugie, bo te całe niebieskie mogą być na dłuższą metę wkurzające, szczególnie nocą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności