Skocz do zawartości

dziwne odpalanie


Gość dimex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przede wszystkim witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum.

od tygodnia jestem posiadaczem merivy z silnikiem 1.7 CDTI 74kW i zauważyłem że muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem aby zapaliła. Dotychczas miałem już kilka opli i aby diesel zapalił trzeba było pokręcić 1 sekundę i silnik pracował a u mnie muszę pokręcić ponad 2 sekundy. Dzieje się tak niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny i kodów błędów od silnika brak. Jak silnik już zapali to nie ma z nim absolutnie żadnych problemów, anie nie kopci ani nie ma problemów z jego równomierną pracą, po prostu jak odpali jest tak jak ma być. cóż może być przyczyną

 

dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że po odpaleniu silnika po dłuższym postoju ( po nocy) kontrolka oleju świeci się 3-4 sekundy. Widziałem już kilka tematów na tym (i nie tylko) forum o tym problemie i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, większość pisze że ten typ tak ma. Nie będę ukrywał, ale średnio mi się to podoba.

 

proszę o pomoc.

 

a dokładnie reasumując wszystko to wygląda to tak:

"Oto co zauważyłem lub zrobiłem:

1. aby odpalić silnik trzeba pokręcić rozrusznikiem 4 sekundy

2. wczoraj chciałem sprawdzić kody błędów metodą "gaz hamulec" i komputer nie wyświetlił żadnego błędu bo kontrolka "kluczyka" mrugała jednostajnie i bez przerwy

3. po tym sprawdzeniu błędów dzisiaj rano zapaliła mi się na ułamek sekundy kontrolka od świecy żarowej i silnik zapalił bez problemu i szybko tak jak powinien.

4. Niestety moja radość trwała jakieś 4 odpalenia silnika. za piątym razem kontrolka od świecy żarowej już się nie zapaliła i silnik niestety odpala znowu po 4 sekundach kręcenia.

5. pojechałem dzisiaj do firmy na diagnostykę komputerową i niestety nie mam żadnych kodów błędów od silnika

6. dodatkowo sprawdziliśmy również wtryskiwacze (komputerowo) i również nie mam z nimi problemów.

7. a najbardziej zastanawiające jest to, że po problemowym odpaleniu silnika zachowuje się on bez najmniejszych problemów, ani nie kopci anie nie ma problemów z nierówną pracą czy dynamiką jazdy"

Edytowane przez dimex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz26

Zacząłbym od wymiany oleju i zastosowaniu dobrej jakości filtra oleju. Knetch jest bardzo dobry.

 

 

 

quote name='dimex' timestamp='1344376974' post='451543']

Witam

Przede wszystkim witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum.

od tygodnia jestem posiadaczem merivy z silnikiem 1.7 CDTI 74kW i zauważyłem że muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem aby zapaliła. Dotychczas miałem już kilka opli i aby diesel zapalił trzeba było pokręcić 1 sekundę i silnik pracował a u mnie muszę pokręcić ponad 2 sekundy. Dzieje się tak niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny i kodów błędów od silnika brak. Jak silnik już zapali to nie ma z nim absolutnie żadnych problemów, anie nie kopci ani nie ma problemów z jego równomierną pracą, po prostu jak odpali jest tak jak ma być. cóż może być przyczyną

 

dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że po odpaleniu silnika po dłuższym postoju ( po nocy) kontrolka oleju świeci się 3-4 sekundy. Widziałem już kilka tematów na tym (i nie tylko) forum o tym problemie i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, większość pisze że ten typ tak ma. Nie będę ukrywał, ale średnio mi się to podoba.

 

proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w 1.7 CDTI kontrolka oleju świeci 2 sekundy po zapaleniu . Olej mam 0W40 Mobil i nowy filtr. Myślę ze ten typ tak ma. Co do odpalania to chwyta za drugim obrotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj autko mile mnie zaskoczyło ponieważ rano odpaliło bez zająknięcia. Nie było to tak samo z siebie, ponieważ wczoraj chciałem sprawdzić kody błędów i sprawdziłem metodą "gaz hamulec". Co prawda kodów błędów nie było wcale ale autko odpaliło dzisiaj bez problemów.

Problem niestety polega na tym , że stało się to dwa razy i teraz znowu trzeba kręcić dłużej żeby odpalił.

Edytowane przez dimex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko kolejny raz mnie zaskoczylo.

znowu zapalila sie na chwilke kontrolka od swiec zarowych i auto odpalilo bez problemu, czyli po mniej wiecej drugim przekreceniu rozrusznikiem lub jak kto woli po 2 sekundach krecenia zorrusznikiem.

sprawdzilem swiece zarowe a modul (przekaznik) od swiec przelozylem od innego takiego samego silnika i efektu poprawy brak.

 

ile razy zapali sie kontrolka od swiec to silnik pali bez problemu a jak sie nie zapali to dupa.

 

co moze jeszcze odpowiadac za zapalenie sie tej kontrolki?

moze jakies styki nie zawsze lacza, moze jakis modul?

 

pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu klucza czekam aż zgaśnie kontrolka autka z kluczykiem i odpala też po 2-3sekundach kręcenia. Myślę że tak powinno być ponieważ przed samym zapłonem silnik dostaje już jakieś smarowanie a nie odpala na sucho- rozwiązanie z wyczynowych samochodów sportowych że najpierw kręci dość długo rozrusznik (pompa oleju) a dopiero potem zapłon ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, niestety kontrolka ciśnienia oleju w tym silniku (szczególnie zimny rozruch) może się świecić nawet do 10 - 12 sekund po rozruchu. Spowodowene jest to budową filtra oleju który nie posiada tzw "zaworu zwrotnego", jest to normą bez szkody dla silnika. Poruszałem kiedyś ten temat z producentem silników w Gliwicach. Z rozruchem to wydaje mi się że najlepiej to udać się do serwisu ściągną chłopaki SPS-a i jako aktualizacja softu będzie poprawa zimnego startu silnika. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności