Skocz do zawartości

Problem z obrotami i czujnikiem położenia wału korbowego.


Gość Ebisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem Sinterkę 2,2 w benzynie z LPG(nie sekfencja) po powrocie od mechanika ma problem z obrotami, na zimnym silniku wahają się w granicach 700-500 obr. dławi się i w ostateczności gaśnie. I teraz najciekawsze: przypadkiem podczas mycia silnika okazało się, że gdy jest mokry obroty zwiększają się utrzymują się na prawidłowym poziomie, chodzi równo i bez zarzutów. Mechanik twierdzi, że może jakaś masa nie łączy ale nie jest w stanie zlokalizować gdzie i czy rzeczywiście to to. Co ciekawe w momencie wyciągnięcia czujnika położenia wału korbowego silnik pracuje bez zmian, a ponoś powinien się wyłączyć może to też ma jakieś znaczenie?. Proszę o jakieś pomysły bo nie wiem co z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z obrotami to może gdzieś masz nieszczelność w dolocie powietrza - dezodorant powinien to potwierdzić.

Co do czujnika wału to silnik nie powinien pracować jeśli jest odpięty, napisz gdzie go wypinałeś może to inny czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wypiąłem górnej części silnika lewa strona od korka oleju, na granicy plastikowej maskownicy świec. Pomysły z dezodorantem super, może być w sztyfcie, bo tylko takich używam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na granicy plastikowej maskownicy świec.

 

To zdecydowanie czujnik rozrządu (chyba , że miałeś na myśli wtyczkę przy korpusie silnika - wtedy tak). Dla pocieszenia dodam , że CWK nie odpala ( choć wyjątki się zdarzają) przy simtecu 56 . Inna sprawa , że nie spotkałem się z takimi eksperymentami na odpalonym silniku.

 

okazało się, że gdy jest mokry obroty zwiększają się utrzymują się na prawidłowym poziomie, chodzi równo i bez zarzutów.

 

Szukaj nieszczelności , z uszczelką kolektora dolotowego włącznie

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym zdjęci widać dokładnie o który czujnik mi chodzi. A co do eksperymentów na działającym silniku, to mój mechanik próbował już wiele żeby móc znaleźć przyczynę nierównej pracy silnika. Na razie bez rezultatów.

 

sorki, problem ze zdjęciem, za moment dołączę tylko się przeszkolę. :)

post-33617-0-09409200-1344515672_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, dzisiaj chciałem sprawdzić ale obroty mi tak skakały, że nie zdążyłem otworzyć maski a już mi gasł :( Powalczę z nim jutro jak się trochę rozgrzeje wtedy w miarę trzyma obroty i można coś posprawdzać.

A tak przy okazji przeglądu pod maską wpadł mi w ręce czerwony gumowy wąż luźno wiszący i do niczego nie podłączony, może macie jakiś pomysł co to może być, załączam foto (lewa strona obok aku.)

post-33617-0-09028600-1344544249_thumb.jpg

Edytowane przez Ebisu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wężyka nie ma w oryginale, masz instalacje gazową więc to może od niej.

Postaraj ustalić się gdzie jest wpięty drugi koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem otworzyć maski a już mi gasł

 

Czy to się dzieje niezależnie od paliwa ? ( Pb - lpg). Jak szybko Ci się przełącza na lpg ?No i dobrze by było , żebyś się zapoznał z tym tematem Kody błędów Opel Corsa . W twoim przypadku powinno wystarczyć wciśnięcie do oporu gazu i hamulca i przekręcenie kluczyka w pozycję zapłon zamiast spinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności