Skocz do zawartości

łożysko w kierownicy


Gość Didku111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Corsiarzy! chciałbym wymienić łożysko w kierownicy bo jak jadę z duża predkością to przy hamowaniu mam drgania na kierownicy 1.2 96 rok poduszka powietrzna. Tutaj znalazłem dokładny opis demontażu i wymiany http://forum.opel24.com/topic/12430-Instrukcja-demontazu-przelacznika-zespolonego/ . Chodzi mi o to czy z poduszką powietrzna jest tak samo czy inaczej jak inaczej to prosił bym o jakieś sensowne wytłumaczenie. Dzięki wielkie ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Corsiarza,nie pisz w przyszłości w dziale silnikowym jeśli problem nie dotyczy silnika - tym razem przenoszę.

Co do drgań to masz raczej problem z układem hamulcowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj tarcze, zobacz czy klocki się już nie kończą.

Zazwyczaj podczas hamowania przy dużej prędkości

najbardziej zauważalne są drgania kierownicy

spowodowane biciem osiowym lub promieniowym tarcz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 23:43

Witam Corsiarza,nie pisz w przyszłości w dziale silnikowym jeśli problem nie dotyczy silnika - tym razem przenoszę.

Co do drgań to masz raczej problem z układem hamulcowym.

 

Ok Dobra dzięki kacper na przyszłość będę wiedział !:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcel co do tarcz to są w dobrym stanie bo sprawdzałem obwód tarcz nawet nie jest pordzewiały ale na wszelki wypadek wyczyściłem dokładnie szczotką drucianą:) co do klocków to nie wiem będę musiał ściągnać i zobaczyć:). Czy wystarczy wymienić same klocki? bo z tego co wiem to zawsze powinno się wymieniać tarczę z klockami? pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma pordzewiały obwód tarcz do bicia?

Przyczyną sa najprawdopodobniej krzywe lub

porządnie wyżłobione tarcze.

Liczy sie także powierzchnia przylegania klocków

do tarczy.

Co do wymiany klocków i tarcz, tarcze wymienia sie wtedy

gdy osiągną graniczną grubość:

dla średnicy tarczy 240 wynosi 20mm, dla 260 - 21 mm

dla klocków graniczna grubość wkładki ciernej z płytką grzbietową wynosi 7 mm

Zawsze pozostaje jeszcze oglądnięcie tarcz, jak są bardzo mocne bruzdy,

pęknięcia, przebarwienia spowodowane przegrzaniem tarcz

dyskwalifikuje je do dalszego użytkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok dzięki rozumiem w tygodniu sciągne tarcze i klocki posrpawdzam wszystko i sprawdze grubość tarcz oraz klocków i napiszę wymiary:) Jeżeli okaże się że wszystko jest wporządku z tarczami i klockami? to co wtedy może być tego przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no ok dobra :) człowiek ma prawo sie pomylic:) jakoś postaram do tego dojśc:) mam pytanie czy przyczyną może być zurzyte lozysko w kierownicy? czy wchodzi tylko w gre uklad hamulcowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z układem kierowniczym.

Winą są zwichrowane tarcze hamulcowe. Nie zobaczysz tego na oko. Tracze sprawdza się miernikiem bicia, bo odchyłki są w mikrometrach, ale to straczy żeby było konkretne bicie.

Ja miałem dwuletnie tracze oryginalne GM (przebieg 78tys.km) zwichrowane i efekt jest taki, że podczas hamowania z dużej przędkości przy mocnym naciśnięciu pedału hamulca słychać duże dudnienie w okolicy kół i wibracje na kierownicy.

http://img83.imageshack.us/img83/7738/miernikzegarowy1xw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności