Skocz do zawartości

Migająca kontrolka świec żarowych - po 3 tyg postoju auta


Gość myffa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj pojechałam odebrać auto (Opel Astra 1,9 CDTI rok prod 2007) z naprawy powypadkowej - po odpaleniu silnika kontrolka świec żarowych miga

panowie mechanicy twierdzą, że komputer jaki podłączyli nie wykazuje jaka to usterka, dziś wywieźli auto do zewnętrznego elektryka by rozwiązać problem

 

co to może być?

 

auto 3 tygodnie stało, nie jeździło

 

z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stało? jakie były uszkodzenia?

migająca kontrolka - poczytaj o tym na forum - sugeruje problem z wypalaniem auta, z zapchanym DPFem. Niech to sprawdzą mechanicy na kompie.

błędy możesz odczytać sam metodą gaz hamulec.

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to Pani miła stwierdziła, u mnie nie było naprawy blacharskiej bo tylko założyli nowy zderzak, wyklepali i polakierowali błotnik, plus wymiana amortyzatora (uderzenie było w koło przednie lewe)

 

wczoraj panowie po podłączeniu do kompa na warsztacie (podobno to super dobry warsztat, mają nowoczesny sprzęt, dodam, że w Borkowie w woj. pomorskim...) wspominał coś o przekaźniku zepsutym prawdopodobnie

 

nikt nie wspomniał o DPF'ie

 

nim napisałam post poczytałam na forum o migającej kontrolce i widze, że większości przypadków chodziło właśnie o ten filtr

 

będę również wdzięczna o opisanie metody gaz hamulec :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było naprawy blacharskiej bo tylko założyli nowy zderzak, wyklepali i polakierowali błotnik,

i to nie jest naprawa blacharska? rotfl

 

niech sprawdzą poziom nasycenia filtra, sprawdzą organoleptycznie czujniki/czujnik bo może coś przy uderzeniu i tam poszło.

w najgorszym razie posypał sie dpf...

 

metoda gaz hamulec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metodę gaz hamulec również zrobię jak tylko mi auto oddadzą

 

właśnie dzwoniła Pani z informacją, że elektryk stwierdził iż jedna świeca jest do wymiany i to jest usterka jaką sygnalizowała migająca lampka świec żarowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca dioda świec żarowych i spalona świeca - pierwsze słyszę...

to czy świeca jest zepsuta czy nie informuje błąd P0380 i zapalenie się check engine po starcie silnika i zgaśniecie po zagrzaniu się silnika (ok 55st celc)

coś chyba nie wiedzą i próbują w ciemno...

 

spytaj się jaki błąd wskazał komputer że zdecydowali że to świeca, jaki przebieg auta?

 

przede wszystkim poziom nasycenia filtra oraz jaki przebieg od ostatniego wypalania, to można odczytać z kompa.

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma przebieg 147 tys km

 

też mam wrażenie, że coś kombinują i do tego podobno auto do odbioru dopiero jutro

będą dwa dni jedną świecę wymieniać??

 

udało mi się wyrwać numer do elektryka, choć warsztat który robił mi naprawę powypadkową nie mógł zrozumieć po co mi numer do elektryka haha zabawne...

elektryk stwierdził, że błąd wykazał świecę, sprawdził świece i wyszło, że jedna przepalona

twierdzi, że sprawdzał filtr i jest ok

auto ma być gotowe max za 2h

 

oby...

 

dziękuję za pomoc!

Edytowane przez myffa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam wrażenie, że coś kombinują i do tego podobno auto do odbioru dopiero jutro

będą dwa dni jedną świecę wymieniać??

mogą i 2 tygodnie, jeśli zapieczona...

 

powodzenia i daj znać co wyszło po odbiorze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności