Skocz do zawartości

Instalacja LPG - poprawna regulacja


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Postanowiłem założyć taki temat, który być może pomoże nam wszystkim podczas wykonywania komputerowej regulacji instalacji gazowej wykonywanej we własnym zakresie.

 

Ustawienia z programu A-MON ver 1.5

http://www.toya.net.pl/~jwb/scorpio/lpg/index.html

 

Na wstępie mam kilka pytań, które być może pomogą :

1. co to jest i do czego służy ATUATOR?

2. CUT-OFF? Odcięcie chyba.

3. Wzbogacenie - czas wzbogacenia i przejście ... w czym rzecz?

 

W poście tym będą opisywane wszelkie doświadczenia i wnioski dotyczące regulacji i liczę na to, ze nie będę sam.

Dawajcie zrzuty swoich ustawień i opisy co i jak. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

 

1. co to jest i do czego służy ATUATOR?

2. CUT-OFF? Odcięcie chyba.

3. Wzbogacenie - czas wzbogacenia i przejście ... w czym rzecz?

 

ad. 1 zawór sterowany silnikiem krokowym na przewodzie łączącym parownik z mikserem

steruje nim komputer lpg tak aby utrzymać właściwy skład mieszanki na podstawie odczytu sygnału sondy lambda i żeby zrealizować dwie poniższe funkcje. Można powiedzieć że oddziałuje on na ilość gazu wyciąganą z reduktora przez podciśnienie w układzie dololtowym

ad. 2 zmniejsza otwarcie atuatora do określonej liczby kroków gdy hamujesz silnikiem

ad. 3 otwiera atuator do określonej liczby kroków gdy przyspieszasz

 

Jak działają poszczególne funkcje to zależy od sterownika.

W moim np. Cut-Off zamyka atuator do podanej liczby kroków jeżeli TPS jest na minimum a obroty powyżej ustalonej wartości. Prawdę mówiąc nie wiem co w twoim sterowniku oznacza ten czas.

Podobnie mam wzbogacenie jeśli wcisnę pedał gazu i napięcie TPS przekroczy pewną podana przeze mnie wartość to atuator otwiera się na podana wartość kroków a potem zaczyna schodzić do wartości która odpowiada właściwemu składowi mieszanki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość master22221

Ustawienia z programu A-MON ver 1.5

http://www.toya.net.pl/~jwb/scorpio/lpg/index.html

To są twoje zrzuty? Pełno tam błędów, sam to ustawiałeś, czy są wynikiem autokalibracji?

Przede wszystkim sonda: w Parametrach 0..0,8V, a w Monitor ponad 2,7V!:)!

W zabezpieczeniach: próg lambda - nie za niski? Jeżdżąc na ubogiej mieszance możesz powypalać sobie gniazda zaworów...

 

Tyle uwag. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam

Chcialbym kontynuowac temat ustawien w programie do BINGO M.

Chcialbym samemu regulowac prace Astry na gazie i prosilbym o podanie poszczególnych parametrów ( najlepsze ustawienie do silnika C16NZ ).

Potrzebowalbym ich do porownania z moimi aktualnymi ustawieniami i ewentualnie naniesc jakies poprawki. Wiekszosc z tych ustawien jest dla mnie w miare logiczna ale jesli ktos ma dokladny opis funkcji programu do Bingo M to tez bym bardzo prosil

Pozdrawiam Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to raczej nie da sie jednoznacznie okreslic jakichs ustalonych wartosci.auto ma popawnie pracowac,przy zachowaniu optymalnej mocy oraz wartosci lambda.to ze ktos wrzuci swoje ustawienia(na ktorych ten ktos jezdzi i jest ok) nie oznacza ze u Ciebe beda one odpowiednie.zalezy to od wielu czynnikow,m.in stopnia zuzycia silnika,a ten u kazdego jest inny.

 

jezeli masz zastrzezenia do pracy swojego silnika na gazie,to musisz umiejetnie i bez przesady skorygowac pewne wartosci,tak aby doprowadzic ustawienia do max wydajnosci pracy przy zachowaniu bzpiecznej pracy.

 

 

PS:przepraszam ze smiece w temacie ale mam pytnie do posiadaczy C20NE.jak u was chodzi TPS?czy liniowo-tzn w zakresie od ok. 0,4V do ponad 3V,czy tez miedzy 0,4-0,8 a tylko przy gwaltownym wcisnieciu wskakuje na chwile ponad 3V?pytam bo nie wiem czy tak ma byc,czy zle podpielem.odpowiedz w temacie jesli kogos ten fakt zainteresuje lub na PW bardzo prosze http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja zuwarzyłem że w oplach bingo m nie sprawdza sie a co najgorsze ze w mojej okolicy zaden pseudo gazownik nie umie zrobic poprawnej regulacji heheh śmieszne :wesoly: Polecam stagi miałem 2 auta ze stagami 2 generacji i zero problemów:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja nie polecam ani bingo, ani stagów. to najgorsze z możliwych sterowników do gazu. dużo osób ma sterownik stag czy bingo i zamiast krokowego na wężu maja śrubę, bo nie mogą sobie poradzić z regulacją czy dużym spalaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i tu golego niestety nie zgodze sie z toba miałem 2 asterki i w poprzedniku z silnikime 1,4 miałem na tzw srube wochała gaz a regulacja była banalnie prosta nie falował silnik hula i na brynie i na gazie teraz mam asterixa 1,8 z bingo m i to sa dopiero cyrki a jeszcze wczesniej miałem essa 1,6 16v z dt gas system niby każdy narzekał ze polskie dziadostwo a radziło sobie nawet całkiem całkiem nie jestem gazownikiem ani nie znam sie dokąłdnei na lpg ale z doswiadczenia na własniej skórze bingo sie nie sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności