Skocz do zawartości

Porada dot. demontażu tapicerki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam dwa pytania, nie działa mi czujnik otwarcia drzwi, więc muszę się wziąć za zamek, co za tym idzie muszę zdemontować tapicerkę, i czy muszę odłączać akumulator?, czy wystarczy odczepienie wtyku co idzie do drzwi? - samochód posiada 8 poduszek, co z szybą w drzwiach?, lepiej by była opuszczona czy podniesiona?. A i dodam że raz miałem odłączony akumualtor na 30min i nic się nie stało, tzn radio się nie zakodowało itp. wiec ewentualnie teraz również nie powinno być problemu?.

 

Demontowałem już tapicerkę w Vectrze B, lecz tam niema tyle elektroniki:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie gdy szyba będzie opuszczona, jeśli masz poduchę w drzwiach to przed jej odpięciem rozłącz akumulator.

Podaj adres e-maill to podeślę fotki z demontażu tapicerki w Astrze H (powinno być częściowo podobnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, poduszka z tego co widzę jest w fotelu, i w tej belce między drzwiami(nie wiem jak to się fachowo nazywa) - bynajmniej tak mi się wydaje że tam są airbagi, bo jest napis :).

 

Co do fotek, to proszę przesłać na [email protected] (nie mylić z wp.pl).

 

Jeszcze raz dzięki!

 

//edit: Taka mała poprawa postu, bo nie wyraziłem się precyzyjne, chodzi o poduszkę w fotelu, z boku jest plastik z napisem airbag i o tą mi chodziło :) a jest jeszcze przecież poduszka, dla pasażerów z tyłu fotelu.

 

Tak czy siak, raczej odłącze akumulator, tylko lepiej odpiąć kabel minusowy(masa) czy plusowy? :) a może oba?.

Edytowane przez TeDeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierz pocztę, :wink:

Ta belko o której wspominasz to słupek drzwi, chyba więc nie masz airbaga w drzwiach i możesz działać spokojnie.

 

Przy okazji zrób może małego manuala z fotkami z demontażu i naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wszystko poodkręcałem, zatrzaski wyskoczyły, i tapicerka wisi na tych klamrach przy szybie, za nic nie chcą wyskoczyć, ciągnę na wszystkie strony używam całej siły i jedynie co to palce mi puszczają(bolą jak cholera:( ) , mógłby ktoś doradzić co z nim zrobić?, bo już siedzę przy tym dobrą godzine..

 

@Kacper, dzięki wielkie za miala, ułatwiło mi to odnalezienie śrub itp:), szkoda że nie ma tam nic o tych zatrzaskach;).

 

 

Jeżeli ktoś coś wie to proszę o porade, bo signumka nadal stoi z otwartymi drzwiami :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się :), nic nie pękło itp. ale oczywiście jest kolejny problem, nie mogę wyciągnąć zamka na wierzch, gdyż trzyma go jeden z tych drutów co idą od tego gniazda co wkładamy kluczyk, jedengo udało mi się odczepić - ten który jest połączony z klamką, lecz jest jeszcze ten drugi, i nie mam pojęcia jak go wyciągnać, gdyż z każdej strony jest zagięty, sporym utrudnieniem jest brak miejsca, jeżeli ktoś ma jakiś padent, to proszę się podzielić :).

 

 

Kacper, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcach tych drutów są chyba założone takie końcówki mocujące z tworzywa.

Najpierw trzeba wypiąć z takiego zatrzasku który go obejmuje a potem możesz wysunąć drut z oczka.

 

poniżej taki na szybko rysunek - trudno to narysować ale chyba będziesz wiedział o co chodzi.

 

Bez tytułu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, znów od godziny siedzę na tym i nic, to cięgno które poróbuje odłączyć jest od blokady zamka, tzn od tego co wkładamy kluczyk i go przekręcamy, wtedy się zamyka i nie możemy drzwi otworzyć. Kacper dzięki za rysunek, on dotyczy klamki, i to cięgno/drut odczepiłem. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

 

edit

Udało się!, zamek mam nawierzchu rozebrany itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności