Skocz do zawartości

DTI czy DI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam od niedawna Astrę II kombi. Na samochodzie widnieje napis: 2.0 DI 16V, w papierach z kolei mam wpisane DTI 16V 60KW. Szukałem po róznych stronach i okazało się, że nie ma w ogóle Astry 2.0 DTI w kombi, która miałaby na dodatek 60 KW. No dobrze, w takim razie dlaczego mam turbosprężarkę, skoro to nie jest DTI

Czy ktoś może mi pomóc?

Aha to jest rocznik 1999

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno DI jak i DTI miały turbinę. Różniły się m.in. tym że w DI nie ma intercoolera i po tym można łatwo poznać. Intercooler w DTI to taka nieduża chlodnica znajdujaca się tuż za zderzakiem obok prawego światła(patrząc na przód samochodu).Jest w kształcie prostokąta i zamocowana jest tak jakby w pionie. Idzie od niego gumowa czarna rura do kolektora. Poza tym w DI rura metalowa do turbo idzie górą silnika-nad głowicą (jest takie specjalne wybrzuszenie na plastikowej obudowie) W DTI rura do turbo leci obok silnika a plastikowa obudowa nie ma wybrzuszeń tylko takie lekko zagłębione prztłoczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było parę razy o oznaczeniach na klapie i typach silnika

np w wątku :

http://forum.opel24.com/zafira-20-dl16v-vt2304.htm

 

bo to co jest w "papierach" to inna historia - papier jest cierpliwy

 

 

w skrócie:

na klapie DI_16V - silnik X20DTL 82KM - turbina jest, nie ma intercoolera

na klapie DTI_16V - silnik Y20DTH 101KM - turbina jest, jest intercooler

 

a czy były takie silniki w kombi astrach ?

były:

http://moto.allegro.pl/12744_ii_1998_.html?id=12744&hide_categories_form=0&motoad=0&state=0&view=gtext&order=t&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B13%5D=3&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=80&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=90&a_enum%5B15%5D=all&a_enum%5B16%5D=2&a_enum%5B178%5D=all&a_enum%5B199%5D=all&change_attr=Poka%C5%BC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności