Skocz do zawartości

Wymiana rolki napinacza paska


Gość fabians

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nasilił mi się szum z komory silnia (Astra F). Charakterystyczny szum łożyska. Szum nie mogłem dokładnie zlokalizować ale było go słychać w okolicach alternatora. Po zdjęciu paska i przekręceniu ręką napinacza i alternatora okazało się że rozwalone łożysko jest na napinaczu, więc go należy wymienić. Jak ktoś by miał do wymiany łożyska w alternatorze odsyłam do innego tematu:

 

http://forum.opel24.com/topic/14957-Wymiana-lozysk-i-szczotek-alternatora-Delco-RemyAstra-17D/

 

Zaczynamy i zdejmujemy pokrywę wlotu powietrza

 

f8f970a68f218eedgen.jpg

 

Demontujemy pokrywę filtra powietrza

 

fb1368aef17f8b58gen.jpg

 

Następnie kluczem zdejmujemy pasek naciskając mocno klucz, napinacz się naciąga robiąc luźny pasek który możemy zdjąć wtedy bez problemowo. Potem wystarczy odkręcić śrubę i napinacz wyciągnięty.

605ce6a96adc9cbfgen.jpg

 

Do sklepu proponuje wziąć na wzór bo dużo jest modeli.

 

cdbd56d112d22accgen.jpg

 

I stary okazał się plastykowy jak w katalogu jest stalowy, więc taki mi sprzedano. Montaż wykonujemy w odwrotnej kolejności. Potrzebne do wymiany napinacza jest śrubokręt, klucze nr 13 i numer 15.

Edytowane przez fabians

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności