Skocz do zawartości

Wysoka temperatura silnika 1.7d


Gość banankce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

własnie stałem się właścicielem corsy b 1.7d , problem polega na tym, że jadąc auto nagrzewa mi sie do temp. 100-105st. C , przy normalnej jeździe(ok 30 km) ,sprzedający powiedział że wymienił czujnik temp. bo wariował i teraz jest dobrze bo te silniki tak mają i wentylator włacza sie dopiero przy 105st. C i jest dobrze. CZY TO JEST PRAWDA ? Czy muszę coś wymienić na gwałt w moim aucie? :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem.

Pomogła wymiana termostatu.

Ale zacznijmy od podstaw.Temperatura podczas jazdy powinna wynosić 90-92 stopnie.

Rozumiem płynu jest prawidłowa ilość i nie jest to woda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

W mojej corsie wystąpił ten sam problem, tzn wentylatory włączają się przy temp.98 na postoju,ale podczas jazdy ok 90-100 km/h przy temp. 100-105.

Przedtem w czasie jazdy włączały się przy temp. 95.Co może być przyczyną?Poza tym wszysko jest sprawne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy nie powinien pracowac wentylator.Za zalaczanie wentylatora o ile sie nie myle odpowiada termowłacznik w chłodnicy.

Termostat sprawny?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy nie powinien pracowac wentylator.Za zalaczanie wentylatora o ile sie nie myle odpowiada termowłacznik w chłodnicy.

Termostat sprawny?

Chyba nie do końca się z Tobą zgodzę,bo co w przypadku gdy temp.podczas jazdy będzie rosła powyżej 100 st.,a nie włączy się wentylator?

Termostat według mnie sprawny,chłodnica robi się gorąca do czasu gdy włączą się wentylatory,sprawdzałem na postoju.W czasie jazdy nie miałem okazji sprawdzenia bo autem jezdzi żona.Może ten termowłącznik w chłodnicy szwankuje?Tylko dlaczego na postoju załącza przy 98 st.,a w czasie jazdy przy 100-105 st.? Będę miał okazję to przetestuję corsinę podczas jazdy,bo kobietom to nie można za dużo wierzyć. :*:niie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuster moze napisze inaczej,jezeli uklad sprawny to nie powinna rosnac temp powyzej 100st i powodowac pracy wentylatora.Wentylator jest po to by zastepowac ped powietrza który jest podczas jazdy, a którego nie ma na postoju.

Jezeli wentylator pracuje podczas jazdy to znaczy ze jest jakis problem.No, podczas jazdy w korku to moze pracowac ale podczas zwyłej jazdy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk5 jak najbardziej się z Tobą zgadzam,wiadomo że podczas jazdy nie jestem w stanie stwierdzić czy wentylatory chodzą :glupek: ,poprostu temp. dochodzi do 105st. i lekko spada,a było do 98st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest tak wysoka temp podczas jazdy to powinno sie zaczac od sprawdzenia termostatu,czujnika temp w dalszej kolejnosci drożność chłodnicy,pompa wody a ostecznosc problem z samym silnikiem.

Takze bym zaczął od termostatu byc moze sie za pózno otwiera zacina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co tu gadać po próżnicy. Tak jak ci koledzy piszą. Prawdopodobnie nie otwiera ci się lub nie całkiem otwiera duży obieg płynu chłodniczego. Druga sprawa to czujnik temperatury na wentylatorze. Termostat możesz wymontować i jak ci żal możesz go sobie zgotować w wodzie w domu patrząc czy się otwiera na 100% - koszt nowego 40zł? Warto wymienić też płyn chłodniczy na nowy np. Prestone... Jak te dwa ustrojstwa wyeliminujesz to masz problem i mogą być poważniejsze rzeczy np. uszczelka pod głowicą albo nagrzewnica albo chłodnica... ale najpierw termostat i czujnik temp. went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności