Skocz do zawartości

"Ciężkie" odpalanie zafiry.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Zafirkę 2.2DTI od kilku miesięcy, ale od tych letnich, no a ostatni kiedy spadły temeperatury, zauważyłem że mam coraz większe problemy z odpalaniem, to znaczy rozrusznik kręci przez kilka sekund zanim silnik załapie, np. dzisiaj przy temperaturze +3 stopnie było włąśnie tak. W czasie lata, nie miałem takich objawów. Ten efekt to ak bez przesady, ale 2-3 sekundy to zajmuje, silnik nie pali "od razu" jak w czasie ciepłych dni. Oczywiście "kręcem" po zgaśnięciu kontrolki żarników. Nie jest to kwestia akumulatora, bo ten wymieniłem na nowy i porządny 2 miesiące temu. Nigdy wcześniej nie miałem disla, wiec nie wiem czy to normale czy nie. Proszę o wypowiedzi oraz o porady co do "polepszaczy" paliwa do disli - czy i jakich używać, aby w zimie nie było zaskoczenia.

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zgłosiłem ten sam problem w silniku 2.0DTi, miałem podejrzenie awarii świec żarowych lecz prawdopodobnie byłoby to sygnalizowane, co prawda "klucz" zapala się na wyświetlaczu ale zaraz po odpaleniu gaśnie.

Zaczynam się zastanawiać nad jakością paliwa która może mieć duży wpływ przy odpalaniu w niskich temperaturach.

Moje dodatkowe pytanie - jak wygląda zużycie oleju i płynu chłodniczego bo do mojej zafiry muszę co parę tysięcy kilometrów uzupełnić niewielkie coprawda ilości ale jednak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to normalne - u mnie tez teraz zakreci minimalnie dluzej, czasem tez widze bialy dymek zaraz po zapaleniu - w lecie to raczej bylo trudno zauwazalne.

Zastanawiam sie jeszcze czy nie jest trudniej zapalic kiedy jest mniej paliwa w baku - ale jakos trudno powiazac to ze soba, bo bywa różnie.

Wplyw chyba ma tez jakosc paliwa.

Ogólnie - obserwuje aby wylapac jakies anomalie, ale wydaje mi sie to wszystko normalne - w koncu to diesel - nie ma iskry :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

na pewno wymiana filtra paliwa, na pewno kupno dobrego paliwa i prawdopodobnie może trzeba odpowietrzyć układ paliwowy. Poszukajcie tematu odpowietrzania był już na forum kilkanaście razy.

Co do płynów to zużycie oleju owszem ale płytnu chłodniczego nie za bardzo, jeżdże Zafirką prawie dwa lata i miałem tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że nie dodałem ale ten sam sprzedawca moa i normalnie do DTL i do DTI Silniki oplowskie i BMW są bardzo spokrewnione technicznie ??? więc z tego co mi wiadomo to gościu również sprzedaje do DTI i DTL , przepraszam może żeczywiście wypowiedz nie na temat bo chodzi o zimny silnik ??? wybacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, co do "eksploatacji", to filtry i olej mam nowe, accu też, tak więc przyjmuję że te trudniejsze odpalanie, to sprawa normalna w dislach. Taką mam nadzieję ??? . A co sądzicie o przydatności różnych "ulepszaczy" do paliwa? Polecacie jakieś szczególnie? Przeszukałem forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.

 

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, co do "eksploatacji", to filtry i olej mam nowe, accu też, tak więc przyjmuję że te trudniejsze odpalanie, to sprawa normalna w dislach. Taką mam nadzieję ??? . A co sądzicie o przydatności różnych "ulepszaczy" do paliwa? Polecacie jakieś szczególnie? Przeszukałem forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.

 

Bunny

Podobno dobry jest STP do wtrysków diesla, choc sam jeszcze nie sprawdzałem, na zime mozna sie tez zaopatrzyc w jakis dodatek przeciw krzepnieciu paliwa, bo nie wiadomo co na stacjach jeszcze sprzedaja, s jak przyjdzie nagle mróz to klapa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności