Skocz do zawartości

Po dwudniowym postoju padł akumulator w Zafirce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po dwudniowym postoju padł mi akumulator w zafirce 2,2 DTI. autko jest z 2004r ,akuś też.Po odpaleniu na pych (zapaliło od razu) i przejechaniu 7 km (droga do pracy)auto stało 8 h na parkingu i po tym czasie normalnie odpaliło. Wieczorem naładowałem akumulator prostownikiem i pojechałem na zbadanie akusia do elektryka. Elektryk podłączył jakiś miernik i po 20 sek. powiedział że akuś dobry w 80 % naładowany. I tak autko codziennie jeżdziło aż do czasu gdy znowu 2 dni stało i ten sam problem. Zacząłem szukać czy coś nie pobiera prądu na postoju i okazało się że prąd spoczynkowy wynosi 310 mA co wydało mi sie za dużo.Zacząłem wyciągać bezpieczniki i po wyjęciu bezp. nr.28 (oświetlenie wewnętrzne) prąd spadł do 30 mA.Sprawdziłem wszystkie lampki wewnętrzne - dobre.Zauważyłem jeszcze że po włożeniu bezp. 28 od razu łapie zielony przekażnik i nie puszcza już - nie wiem od czego jest, w książce Etzolda to miejsce opisane jest jako wolne. Czy ktoś może miał podobny problem i czy wie jaki powinien być prąd spoczynkowy.

Pozdrawiam Marek :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znasz dowcip o "milicjancie, który wracając do domu bił żonę?, w końcu sędzia pyta dlaczego?...za co? i słyszy , nie mogłem nauczyć tej k...y oszczędności, a szczególnie gaszenia światła w lodówce!"

A tak serio :wesoly: obstawiam schowek do schładzania np. szampana, oświetlenie schowka to byłby jednak minimalny pobór prądu! Fantazja ludzka nie ma granic!, a może ktoś coś wymyśli bardziej sensownego lub śmieszniejszego??? :wesoly::):wesoly::wesoly::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 mA

310 mA

1100 mA

 

żarówka w schowku pożera 790 mA (C10W SV8,5-41 10W)

czyli napięcie masz 12,67V

 

coś niewiadomego pożera Ci 280mA czyli to coś ma 3,5W .... mniej więcej

 

Światła boczne podsufitowe przód 5W

Światła tylne podsufitowe 5W

Światła w drzwiach 5W

Oświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej 1,2 W

Oświetlenie konsol wewnętrznych i wskaźników 1,2 W

Oświetlenie zapalniczki i popielniczki 1.2W

Oświetlenie konsoli sterowania przewietrzaniem 1,2 W

Oświetlenie zegarów 2W

Oświetlenie wyświetlacza ( MID lub TID) 1,3 W

 

co z tego jest "podejrzane" ? - ano to co niewidoczne lub niezauważalne

 

W środku naprawdę jest ciemno ? - może jakieś przyciski od elektrycznych szyb, może popielniczka albo zapalniczka

 

a światła w drzwiach 5W ? - może pali się czerwona żaróweczka w drzwiach nawet jak są zamknięte ? (zupełnie jak z tą lodówką ??? )

a może ktoś do bagażnika włożył mniejszą żarówkę ?

 

Otwieraj wszystkie drzwi po kolei i sprawdź czy się prąd zmienia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności