Skocz do zawartości

Problem z kontrolką z kluczykiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Do MaRxK Nie przejmuj się my mamy motory japońskie inne komputery inne silniki ja specjalnie rozebrałem zegary sprawdziłem kontrolkę (była OK) ale nie było kabelka szukałem czy nic nie ucięte ale nie znalazłem, moim zdaniem my mamy tylko lampkę (samochód z kluczykiem-koloru żółtego) :/ a nie mamy check engine (czerwona lampka z piorunem i zarysem silnika) no chyba że nie masz tej żółtej to wtedy problem

Dla sprawdzenia lampki odepnij jakąś wtyczkę np od przepływki albo coś tam pod ręką co łatwo rozpiąć włącz zapłon bez uruchamiania samochodu i powinna się lampka zaświecić

Życzę owocnej pracy i testów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak że "żółty samochód z kluczem" powinien zaświecić po włączeniu zapłonu i zgasnąć po kilku sekundach w Y17DT? (Pytam bo to mój pierwszy Opel i ciągle poszukuję informacji na temat tego silnika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak że "żółty samochód z kluczem" powinien zaświecić po włączeniu zapłonu i zgasnąć po kilku sekundach w Y17DT? (Pytam bo to mój pierwszy Opel i ciągle poszukuję informacji na temat tego silnika).

Moim zdaniem, powinna zgasnąc jak pozostałe, przed uruchomieniem silnika albo zaraz po, a tak szukaj winy po stronie świecy/świec.

a nie mamy check engine (czerwona lampka z piorunem i zarysem silnika)

jak to nie mamy, jak mamy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu zapłonu zapalają się poniższe kontrolki (bez tej z samochodem i kluczykiem zaznaczonej czerwoną linią)

 

Dołączona grafika

 

Czy kontrolka z samochodem z kluczykiem powinna się zapalać po włączeniu zapłonu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrolka z samochodem z kluczykiem powinna się zapalać po włączeniu zapłonu ?

powinna gasnąc, a nie zapalac się. Jeżeli tak jest, podepnij pod kompa i daję głowę, że wyrzuci błąd na świecach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna gasnąc, a nie zapalac się. Jeżeli tak jest, podepnij pod kompa i daję głowę, że wyrzuci błąd na świecach

obrazek który wrzuciłem do pytania wziąłem z instrukcji do Astry.

U mnie w ogóle nie zapala się ta kontrolka samochodu z kluczem.

Dlatego pytałem czy po włączeniu zapłonu powinna się zapalać i gasnąć po uruchomieniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - ja nie posiadam tej kontrolki check engine - ale kilku forumowiczów się wypowiadało co do braku tej lampki , silniki te się raczej nie psują a usunięcie usterki nie kosztuje tyle aby wyrywać kable lub palić kontrolki chociaż mogę się grubo mylić a może zależy to od wersji sterownika albo roku produkcji

Tak czy inaczej samochód sprawuje sie jak na razie ok i to moim zdaniem najważniejsze.

Ps. kontrolka powinna się zaświecić po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 i powinna zgasnąć wciągu 3s bez odpalania silnika jeżeli jest inaczej to albo żarówka jest padnięta (dioda) albo występuje jakiś błąd przynajmniej u mnie tak się dzieje -Model z 2002 roku -

 

Do kolegi MaRxK w instrukcji obsługi są uwzględnione wszystkie modele silników i raczej trudno wywnioskować co przy konkretnym modelu ma się wyświetlać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Mam pytanie, czy ja powinienem posiadać kontrolkę z kluczykiem, proszę o odpowiedź ludzi którzy mają podobną Astrę. Mam kontrolkę silnika z piorunkiem, ale z kluczykiem już nie. Astra G '98, silnik X16XEL, HB, wersja elegance.

 

Zastanawia mnie to bardzo bo z autem mam jakieś kłopoty, błędów brak, wydaje się jakby ktoś mieszał mi przy kabelkach przed kupnem.

U ojca w Astrze G z 2004, z silnikiem Z16XE jest i check i autko z kluczykiem, więc czemu u mnie nie ma, jak to sprawdzić czy to żarówka, czy jak wyjmę zegary to da radę sprawdzić i wymienić? jeśli tak to jak?

 

Pzdr Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności