Skocz do zawartości

dym po przygazowaniu


Gość pawel7318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ta Merry to moj pierwszy w zyciu diesel. Czytalem, ze powolna jazda nie do konca takiemu silnikowi sluzy.

 

Jak chodzi o styl jazdy to jadac na trasie, z rodzina jezdze spokojnie, staram sie w miare plynnie rozpedzac auto i wrzucam 5ty bieg najczesciej przy 80km/h.

Potem jezdze na 5tce nawet jesli musze zwolnic do 70 km/h chyba, ze jest pod gorke. Po przejechaniu np. 150 km na kilanascie kilometrow przed celem jesli mam okazje to staram sie przycisnac silnik na chwile mocniej rozpedzam go dynamicznie pod gorke najczesciej na 3cim biegu. Wtedy auto lubi zostawic za soba widoczna chmure czarnego/szarego dymu. Robi to raz i przy kolejnej takiej akcji juz nic nie dymi do nastepnej "spokojnej trasy".

 

Zawsze tankuje paliwa wyzszej klasy o ile moge to jednej wybranej marki. Ostatnio zatankowalem na innej stacji ale tez drozsze paliwo. Na tym paliwie po zrobieniu ok 150 km przy przegazowaniu auto nie dymilo wcale. I teraz zastanawiam sie czy to dobrze czy zle ? Czy tamto paliwo moze miec wiecej srodkow czyszczacych, ktore powoduja "wypluwanie" zanieczyszczen przy przegazowaniu czy tez moze to jest lepsze i nie powoduje zbierania sie nagarow.

Przed tym tankowaniem przeciagnalem silnik mocniej niz zwykle wiec zastanawiam sie tez czy teraz te 150 km to nie za malo by silnik znow puscil dym.

 

Prosze o sugestie jak obchodzic sie z tym silnikiem i jak wyglada sprawa tego dymienia u was.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ilośc literek przy pojemności sugeruje obecność turbiny w silniku . Jeśli tak , to lepiej jest przegonić autko w trasie , a końcówkę trasy dojechać spokojnie . Po zatrzymaniu ( długa trasa) autko powinno pochodzić 1-2 min na wolnuch obrotach ( schłodzenie oleju smarującego turbinę i wystudzenie samej turbiny). W ten sposób turbina dłużej pożyje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ilośc literek przy pojemności sugeruje obecność turbiny w silniku . Jeśli tak , to lepiej jest przegonić autko w trasie , a końcówkę trasy dojechać spokojnie . Po zatrzymaniu ( długa trasa) autko powinno pochodzić 1-2 min na wolnuch obrotach ( schłodzenie oleju smarującego turbinę i wystudzenie samej turbiny). W ten sposób turbina dłużej pożyje.

 

Tak, jest turbo i zawsze staram sie przegazowywac te kilkanascie kilometrow przed koncem a reszte dojechac spokojnie i oczywiscie dac turbinie przez minute odpoczac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to naturalne przy tym silniku

 

Fundusze jakimi dysponujemy , z reguły pozwalają na kupno używanych autek . Na moje oko , dymek powinien wyłapać filtr cząstek stałych . Poprzedni właściciel mógł go usunąć . Wtryski mogą nie być w idealnym stanie - to może być wszystko . Wymieniamy filtry , oleje, klocki , a jak weszłem w posiadanie złomegi , to doczytałem , że takie "pierdoły" jak tuleje wachaczy , tarcze hamulcowe należałoby zmieniać co ok 60 ts km :wink: .Mówiąc brutalnie - przy polskich zarobkach - nie stać nas na takie autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pociągnę temat dymu :wesoly:

Moja Meriva 1.7 CDTI ostatnio przeszła dość pozwany remont : wymieniony tłok , wał , uszczelka pod głowica, chłodnica , zawory w jednej komorze, czyszczenie regulowanie co się tam da , między innymi miała sprawdzone wtryskiwacze.

Samochód obecnie pracuje ciszej jest żwawszy ale niestety dymek lubi sobie puścić :wink:

Jeśli miałbym ocenić to dość mocny choć już nie bardzo czarny ewoluuje w jasno czarno-siwy :grin:

Szczególnie przy ostrzejszym dodaniu gazu . Próbowałem przegazówek ,mocniejszej jazdy na 3-cim biegu , dolałem do ON środek przeciw czarnemu dymowi i nic.

Dymek był i jest .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności