Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - dziwny problem. Olej?...


Gość Janhalb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem ze skrzynią biegów w Combo Tour (2007), 1,7 ctdi.

 

Miałem wymianę sprzęgła, mechanik uprzedził mnie że za jakiś czas trzeba będzie wymienić końcówkę drążka zmiany biegów (przepraszam, jeśli nie używam fachowych określeń, ale mechanik ze mnie żaden) - bojuż wytarta, co może z czasem powodować problemy z wrzucaniem biegów.

 

Rzeczywiście, biegi wchodzą minimalnie ciężej niż dawniej - więc pewnie teraz to zrobię. ALE:

 

Od mniej więcej tygodnia mam dziwny problem. Kiedy wsiadam do auta rano, niemal nie jestem w stanie wrzucić biegu - _zwłaszcza_ jedynki i wstecznego. Drążek zachowuje się tak, jakby go co blokowało. Po wrzuceniu biegu prawie na siłę auto jedzie normalnie, choć zmiana biegu za każdym razem wymaga dużo siły. Problem trwa zwykle 5, max. 10 minut. Potem, kiedy silnik się rozgrzeje, biegi wchodzą normalnie - i już do końca dnia jeździ się OK.

 

Moim zdaniem ewidentnie chodzi o temperaturę - problem zaczął się, od kiedy zrobiły się zimniejsze noce. W dzień nawet jak samochód stoi przed domem, to świeci na niego słońce i nie jest zimny - biegi wchodzą normalnie.

 

W poniedziałek jadę do mechanika, do tego czasu rankiem włączam silnik na 5 minut przed odjazdem - trochę się rozgrzewa i daje się ruszyć z miejsca (a potem, po kilku minutach, znowu jeździ się normalnie).

 

Miał ktoś z Was tego typu problemy? O co może chodzić? Dlaczego po kilku minutach problem ustępuje?...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Miałem podobnie przy wymianie dwu-masy, tarczy sprzegła i łożyska oporowego po zdemontowaniu skrzyni okzało sie że jest w niej niecale pól litra czerwonego oleju przekładniowego (Hipol) .W necie znalazem ze powinno być wlane 1,6 litra oleju 75W90 pol-syntetyk (skrzynia manualna) Dodatkowo przesmarowano dzwignie zmiany biegow od góry w kabinie po zdemontowaniu osłony lewarka.Problem zginoł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności