Skocz do zawartości

Sygnał z skrzyni do prędkościomierza/obrotomierza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie sygnału na obrotomierz/prędkościomierz??

Sygnał na prędkościomierz podawany jest linką z skrzyni biegów. Czy z każdej skrzyni jest jakieś inne przełożenie i może oszukiwać? Chodzi mi o połączenie licznika z Corsy GSI z skrzynią z Calibry F25. Czy po połączeniu będzie okłamywał?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie obrotomierza. Skąd czerpie on sygnał. Mam wrażenie że zawyża on obroty. Czy można skalibrować go ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alternatora sygnał do obrotomierza podawany jest w silnikach diesla, w benzynowych podawany jest z ECU.

 

Co do prędkościomierza to sygnał w przypadku skrzyni F25 jest brany z czujnika ABS.

 

Na potwierdzenie link do aukcji napędu prędkościomierza http://allegro.pl/kolo-zebate-naped-predkosciomierza-opel-i2674233067.html

 

Jej przedmiotem jest NOWY napęd prędkościomierza (jego linki) do samochodów marki Opel. Jest on umiejscowiony w skrzyni biegów i posiada 13 zębów. Pasuje do samochodów:

-Corsa A

-Corsa B i Tigra A

-Kadett E

-Astra F (Astra I, Astra Classic)

-Calibra (oprócz V6 i Turbo z manualną skrzynią biegów F25 i F28)

-Ascona C

-Vectra A (oprócz V6 i Turbo z manualną skrzynią biegów F25 i F28)

 

Odpowiada numerowi 0724414,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tzw kiszka. Ciężko będzie to uzdrowić aby pokazywało prędkość

Stąd takie pytanie: Czy ten sygnał do prędkościomierza w Calibrach przy skrzyni F25 jest podawany na licznik w postaci sygnału analogowego z czujnika abs czy może za pomocą linki. Może lepiej będzie lepiej zakupić gotowy licznik z Cali

Co do zawyżania to tak myślę iż zawyża gdyż na wolnych obrotach silnik ma ok 1000 obr natomiast, później przy gazie w podłodze obrotomierz się zamyka. Chyba c25xe nie ma aż takich wysokich obrotów.

Edytowane przez staly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem się

w cytacie masz wyrażne info: Calibra (oprócz V6 i Turbo z manualną skrzynią biegów F25 i F28)

Wyjmij licznik i zobacz czy masz tam linkę prędkościomierza.

 

 

To trochę tzw kiszka. Ciężko będzie to uzdrowić aby pokazywało prędkość

Poszukaj na necie firm które zajmują się kalibracją liczników, jeśli jesteś pewien że zawyża.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękam z tego powodu :) Grunt że mimo kilku wad, nie utrudniających jazdy auto sprawuje się dobrze.

Trakcja jest w porządku i frajda z jazdy ogromna, miny innych zdziwionych kierowców, bezcenne:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności