Skocz do zawartości

Szarpanie podczas jazdy ze stałą predkoscią


Gość maslanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem swoją sintrę 3.0 w maju z przestrzeloną uszczelką pod głowicą.

W czerwcu zabrałem się za wymianę - zajęło mi to 3 dni wraz z planowaniem no i się udało !

Żadnych błędów silnika wszystko miodzio.

Po przejechaniu 2tyś km zamontowałem sekwencyjną instalację gazu - oczywiscie sam.

Wszystko gra do przełomu lipca i sierpnia - żona dzwoni że samochód zostawiła pod sklepem bo niechciał odpalić.

Holowanko do domu około 2km i próba odpalenia - działa ale zapalił się check od silnika.

I tak do dzisiaj dodatkowo zauważyłem że przy jeździe ze stałą predkoscią około 80km/h silnik szarpie tzn zmieniają się obroty w góre i w dół o 150obr/min.

 

No cóż kontrolka i błyskam: wywaliło 0130, oraz 0150 i jeszcze 0335

W skrócie wymieniłem: kolektor ssący z EGR, cewke WN, świece, sondy lambda, sprawdziłem podcisnienie,

i nadal to samo.. poddałem się i pojechałem do magika z Wojnowa.

 

Po 3 dniach stwierdził że występuje problem z Lock-upem w skrzynii biegów i trzeba ją oraz sprzegło wymienić :-D

No to dwa tygodnie temu wymieniłem tylko skrzynie (żal mi było dać mu 1300zł za samą robociznę) - nic nie pomogło.

Jeszcze raz wymieniłem skrzynie z powrotem na tą co miałem a podmieniłem sprzegło - nie pomogło

Wymieniłem olej na zalecany Dexron 3 (bodajże mobil 320)

Nie pomogło..

No to wymieniłem komputer skrzynii biegów - nie pomogło.

 

Ja etap załamania mam już za sobą - do Pana z Wojnowa niechce mi się jechac bo znowu 200zł za diagnostykę i 70km w plecy.

Samochodem jeżdzę ponieważ szarpanie nie występuje powyżej 80km/h - byłem w słowacji i wogóle zrobiłem już około 7tysięcy od maja ale ten Check..

 

I teraz pytanie - jaki interfejs i program lepiej się nada aby obserwować załączanie się lock-up wzgledem innych parametrów pracy silnika lub skrzynii ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kontrolka i błyskam: wywaliło 0130, oraz 0150 i jeszcze 0335

W skrócie wymieniłem: kolektor ssący z EGR, cewke WN, świece, sondy lambda, sprawdziłem podcisnienie,

 

Witam.

 

0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego

Nie wspomniałeś o wymianie tego czujnika czy nie wymieniałeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego

Nie wspomniałeś o wymianie tego czujnika czy nie wymieniałeś ?

 

 

Sorry że nie napisałem ale również go podmieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi interfejs to spedziłem już wczoraj 2 godziny i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jaki - mi się wydaję że opel scanner był by dobry bo graficznie bym widział porównując pewne parametry gdzie tkwi przyczyna szarpania ale nie wiem czy w opel scaner widzę parametry automatycznej skrzyni biegów.

 

Mam całą identyczną drugą sintrę na częsci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interfejsami do Sintry jest taki problem że nie wszystkie łączą się z każdym sterownikiem.

Z tego co można wyczytać z wcześniejszych tematów to tylko tech-2 daje radę. (i to pewnie nie ten tani tylko profesjonalny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie dane zobaczę po odpaleniu Tech-2 po wejściu do automatycznej skrzynii biegów ?

Chodzi o to czy mogę zczytać i skasować błędy (co mnie nie interesuje) czy mogę w czasie rzeczywistym zaobserwować załączanie się lock-up i inne parametry (np cisnienie) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość maslanka

Witam Panowie

Informuję iż po 8 miesiącach uzytkowania przyzwyczaiłem się do kontrolki i tego szarpania ale w ostatnim miesiącu objawy zaczeły ustępować, kontrolka co raz żadziej się zapalała i coraz żadziej szarpała aż tydzień temu objawy ustały całkowicie i od tygodnia nie ogladam tej wstretnej kontrolki ani nie czuje wcale szarpania :-) Moze po 260kkm wreszcie się dotarła ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności