Skocz do zawartości

Jaką polecisz mi instalacje gazowa do Vectry B 1.6?


Gość Przemek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Opla Vectre B 1.6 16V 100KM z 97 roku. Zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej. Samochód ma przejechane 236 000. Możecie podpowiedzieć jaką instalacje najlepiej założyć do mojego auta i jaka może być to około kwota? Znajomy mechanik aby zmniejszyć koszty całej instalacji polecił założenie używanej butli (2-3 letniej) plus oczywiście resztę części nowe ze względu na to, że auto ma 15 lat i przy założeniu nowej butli która ma żywotność 10 lat moje auto przy końcu jej żywotności będzie miało 25 lat. Więc nie warto zakładać jej nowej. Co sądzicie o tym pomyśle? Jeżeli coś źle napisałem i przypadkiem temat już taki powstał to sorry ale jest nowy na forum.

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy ile jeszcze ta używana butla będzie miała ważną legazilację. -Jeżeli niedługo to zaraz dojdzie Ci koszt legalizacji, nie chcę wprowadzać w błąd bo już nie pamiętam dokładnie - chyba w granicach 150 - 200 zł.

Butla jak butla, ważne żeby miała świadectwo legalizacji, a czy nowa czy używana to już musiś sobie przekalkulować.

A przeliczyłeś sobie za ile (czasu lub km) zwróci ci sie założenie instalacji? -dużo km robisz dziennie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy ile jeszcze ta używana butla będzie miała ważną legazilację. -Jeżeli niedługo to zaraz dojdzie Ci koszt legalizacji, nie chcę wprowadzać w błąd bo już nie pamiętam dokładnie - chyba w granicach 150 - 200 zł.

Butla jak butla, ważne żeby miała świadectwo legalizacji, a czy nowa czy używana to już musiś sobie przekalkulować.

A przeliczyłeś sobie za ile (czasu lub km) zwróci ci sie założenie instalacji? -dużo km robisz dziennie?

 

myślę, że będę użytkował samochód aż do jego śmierci, aż nie będzie sensu wkładać w niego kolejnych pieniędzy, nie myślę o zmianie samochodu,

zacznę robić około 30 km dziennie (wiadomo czasami ta liczba km się zwiększy) a nie przeliczałem w ile czasu mi się zwróci ponieważ nie znam konkretnego kosztu założenia instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice 1500 za dobra instalacje

i nie ma co oszczedzac ani kompletowac z uzywek

bo to sie pozniej zemsci

kupisz taniej a pozniej polowa bedzie albo do wywalenia albo do naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MoFE Technology

Szczerze to chce dodać, że posiadałem astre F z tym silnikiem i miałem założony STAG 2. Bez problemu chodził na tym gazichu :) A palił w trasie 8L w jeździe mieszanej palił 9L max 10L :) Wiadomo Vectra B jest cięższa, ale uważam, że sekwencja nie koniecznie musi być ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności