Skocz do zawartości

Corsa C 1.3cdti - problem przy odpalaniu


Gość piotrgk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dłuższego czasu problem z odpalaniem mojej Corsy 1.3 cdti z 2004 r. Bardzo czesto (50 % przypadków) zdarza się,że gdy auto odpali to jest strasznie dziwny dzwięk silnika ,a nim samym rzyca na wszystkie strony , podobnie zresztą jak kierowca w środku. Gdy zgasze silnik i ponownie odpale(do skutku) to jest oki i autko smiga. Podczas samej jazdy nie ma problemu, podobnie jak ze spamalniem. Pojęcia nie mam w czym problem. Swiece wymieniłem, układ wtryskowy sprawdzony(wtryski na stole mierniczym), pompa wtrysków po regeneracji bo ciekła, egr wyczyszczony, zawór reglujący ciśnienie paliwa na listwie podmieniony na nowy,ale nadal bez efektu. Ogólnie auto prześwietlone,a kilku mechaników( w tym elektrycy) rozkładaja ręce.Pomocy.Jakies sugestie Koledzy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz dokładniej to opisać. Rozumiem, że rzuca czyli trzęsie i ma dziwny dźwięk bo nie pali na wszystkie cylindry? Czy to ustępuje po jakimś przejechanym dystansie czy po kilku sekundach/minutach? Jeśli tyle rzeczy sprawdziłeś, to pozostaje sprawdzić przekaźnik świec, być może koło dwumasowe a nawet rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu strasznie rzuca i nie przestaje,nie da sie nic przejechac autem,bo po wcisnieciu gazu nie reaguje obrotomierz. Po wylaczeniu silnika i ponownm uruchomieniu auto odpali normalnie. Zastanawiam się nad zapchana przepustnicą.

Edytowane przez piotrgk
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nic nie sprawdzałem,bo nie znam się na tym

w 3ech różnych warsztatach na 3ech różnych komputerach było sprawdzane i był tylko błąd obwodu świec,a po ich wymianie nie występuje już błąd.

Niestety nic nie pomaga,a każdy rozklada ręce. Począwszy od diagnosty silnika,po elektryka.Czeski film.

Edytowane przez piotrgk
Usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy silniku z 13dt czy z13dtj macie przepustnice ?

tu nie ma zadnej przepustnicy !!!

wszystkim steruje ecu a turbo jest manualne(mechanicznie sterowane) na by pasie

wiec wg mnie takie szarpanie -bo zdarzylo mi sie pare razy to tylko bylo jak byl slaby akumulator (a napiece jest bardzo wazne przy cr)

moze masz zawalony kolekor ssacy-czysciles?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zwrocilbym uwage na rozrusznik ...

1.czy podczas zapalania nie puszczasz zbyt szybko kluczyka w momencie gdy silnik zaczyna lapac (moja rada pokrec sekunde dluzej) zdarzylo mi sie tak z 5 razy silnik pracowal za glosno i nie rowno (jakby wypadaly zaplony)ponowne uruchomienie bylo ok

silnik na common rail potrzebuje zrobic pare obrotow walu zeby wytworzyc odpowiednie cisnienie

 

2.czy rozrusznik jest sprawny czy dobrze kreci (szybko /slabo) moze zwierac podczas pracy i powodowac duze spadki napiecia a wtedy komputer wariuje

 

3.akumulator wazna rzecz mam oryginalny jeszcze ale juz tej zimy nie przetrzyma wiec mam i zapas

nie wiem jak u ciebie byc moze tez masz oryginal jesli tak to te 370 A rozruchu szalu nie robil po 7-8 latach eksploatacji jeszcze w zimie,troche amperow ulecialo

dlatego jaki masz akumulator ,jego stan naladowania ,pojemnosc

 

dlatego uwazam zebs sie skupil na tej elektryce akumulator-rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności