Skocz do zawartości

czujnik wskażnika temperatury


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem nowy u Was więc najpierw się przywitam. Nazywam się Sławek i jestem ze szczecina.

Chciałem się zapytać o kilka drobnych spraw

1. Gdzie jest czujnik wskaźnika temperatury, nie chodzi o ten który daje sygnał do ECU tylko do wskażnika na desce rozdzielczej

Po rozgrzaniu silnka jak jadę to temperatura wskazywana jest tak trochę poniżej 90st a jak chwilę postoi na wolnych to temperatura wzracta tak do 95st. Czy to normalne zjawisko, czy może włącznik wentylatora padł?

Jak go wymienić, bo nawet odłączyć przewód było ciężko.

3. Jak przydławię silnik np ruszając i obroty spadną do około 500 mignie mi kontrolka oleju. Co to może być? Coś sie stało czy to normalne?

 

 

A.... silnik to 1,0 X10XE

Z góry dzięki za pomoc.

Sławek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukasz chyba dziury w całym. :wink:

Temperaturę masz prawidłową, wentylatory startują zazwyczaj przy temperaturze 102 - 107 st.

Kontrolka oleju może mrugnąć jak obroty spadną gwałtownie, jednak skontroluj poziom oleju.

 

Co do lokalizacji czujnika na zegary http://forum.opel24.com/topic/56150-10-12V-blokada-walka/page__view__findpost__p__458127

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak przydławię silnik np ruszając i obroty spadną do około 500 mignie mi kontrolka oleju. Co to może być? Coś sie stało czy to normalne?

 

To nienormalne .

Nawet w moim poprzednim zajechanym silniku 1,0 12V , który pozeral 1 l oleju na 500 km , takie cos nie występowało .

Albo masz bardzo niski poziom oleju albo cos z układem smarowania jest nie tak ( problemy z cisnieniem oleju w tych silnikach tez są dość powszechne ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Nie wiedziałem że tak wysoko startuje wentylator, ale skoro to normalne top ok.

Co do oleju to właśnie jestem po wymianie i dlatego się wystraszyłem że jest cały czas tak samo. W innym samochodzie to mi się raczej kontrolka ładowania zapalała i stąd moje zaskoczenie.

To jak mam sprawdzić co jest nie tak z tym olejem?

Zauważyłem dzisiaj że leci mi olej z czujnika, czy może być coś z tym związane?

 

A czy wiesz skąd pochodzą te rysunki zamieszczone w poście o wymianie rozrządu

http://forum.opel24.com/topic/12128-Corsa-C-10-12V

oraz z czego korzystają sklepy. Gość pokazywał mi u siebie jak szukaliśmy spinki do tapicerki i tam wszystko jest jak na dłoni. czy jest szansa na zdobycie czegoś takiego?

 

Skoro czujnik temperatury jest na EGR to teraz poszukam jego.

Edytowane przez slawek7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz skąd pochodzą te rysunki zamieszczone w poście o wymianie rozrządu

http://forum.opel24....-Corsa-C-10-12V

oraz z czego korzystają sklepy.

Rysunki są z programów np Autodata lub TIS, a sklepy korzystają z katalogów producentów.

Możesz też trochę podejrzeć w EPC http://opeloem.com/

 

Czujnik oleju jak przecieka to już znasz przyczynę mrugania, czujnik temperatury zostaw w spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że przeszkadza mi czujnik temperatury, tylko po porostu nie mogę go znaleźć i to nie daje mi spokoju.

Czujnik oleju muszę szybko wymienić, a to że leci dopiero dzisiaj odkryłem.

Jak czytałem innych odpowiedzi to nikt nie pisał że zapala mu się kontrolka oleju jak miał przecieki oleju wiec może dlatego nie potrafiłem tego powiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałem się po co to jest :-) Teraz już wiem, a po drugiej stronie nie ma przypadkiem czegoś podobnego.

 

A wracając do czujnika oleju, jak mocno należy go wkręcić aby gwintu nie urwać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności