Skocz do zawartości

Zawieszenie tylne


Gość arekspy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem dotyczy tylnego zawieszenia w wersji kombi. Tył bardzo nisko stoi za to przednie zawieszenie ma prawie 10 cm przeswitu wczoraj zostały wymienione sprężyny tylne- niestety nie ma efektu jest tak samo jak było Prosił bym o sugestie i rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra B tak ma

w przodu jest wiekszy przeswit niz z tylu

(dziura miedzy opona a rantem blotnika)

jedyne co to zakup wzmocnionych sprezyn do kombi noze cos zmienic

o ile te co kupiles nie sa od innej wersji nadwoziowej

a tego to nie wiem bo nic nie napisales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny które kupiłem są dedykowane wersji kombi. Z twoja odpowiedzia ze vectra tak ma nie zgodził bym się gdyż wiekszosc aut ktore spotyka sie na drogach wygladaja calkiem inaczej pod wzgledem przeswitu zawieszenia. Czy amortyzatory maja wplyw na wysokosc zawieszenia???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc aut ktore spotyka sie na drogach wygladaja calkiem inaczej pod wzgledem przeswitu zawieszenia.

 

Witam . Akutat w oplach , to taki standard , że tyłek deko jakby siedział . Możesz dokupić na allegro podkładki gumowe pod sprężyny . Mają coś koło 3cm grubości - to załatwi sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego

piszesz do wieloletniego uzytkownika vectry B

i to nie jednego auta tylko kilku

i w kazdym bylo tak samo

ja nie pisze o innych autach na ulicy tylko o tym modelu

na forum opla vectry i jednym i drugim juz o tym pisano wiele razy

ten model tak ma i tyle

amorki pomoga na tydzien moze dwa

bo pozniej sie uloza i tez opadna

 

btw opel omega A tez tak ma

a nawet jeszcze bardziej bo kolo z tylu chowa sie za blotnik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gawlak

Chodzi mi o to że wiekszość Vectr spotykanych na ulicach w porównaniu do mojej wiki wyglądaja inaczej tył w wiekszości tych aut normalnie wygląda. Poztaram się dzisiaj wrzucic kilka fotek mojej Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh upieraj sie dalej

widzialem setki vectr i kazda ma z tylu mniejsza szpare w porownaniu z przodem

czy to kombi ,sedan czy chabeta

zawsze tak jest

jesli tyl jest naprawde bardzo nisko to masz padniete amorki

auto siedzi na samych sprezynach

dobry spec sprawdzi czy sa dobre czy na smietnik

 

a to co widzisz na ulicach to moze byc np auto z mocniejszymi sprezynami (sa takie dostepne)

auto staje wtedy wyzej

montuje sie je np do aut z LPG

a moze ma obnizony przod i wtedy wyglada rowno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszość Vectr spotykanych na ulicach w porównaniu do mojej wiki wyglądaja inaczej

 

Może autko rzeczywiście ma jakiś feler , a może teraz zacząłeś zwracać na to uwagę.

Na upartego możesz wrzucić sprężyny od omegi ( ok 28 cm) , ale jak bardzo się podniesie i jak będzie się jechało , to nie wiem.

Ostatnio też meczył mnie ten problem + jedna pęknieta ,więc wymyśliłem sobie sprężyny od kombi . Wizualnie "feler" został wyeliminowany , ale teraz się zastanawiam , czy aby nie jest za twardo . Amory "no name" ( 4 miesiące) , a jak pytałem mechaniorów , czy po tym nie trza ich regulować , to rozkładali ręce , bo nie mieli z takimi manewrami do czynienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności