Skocz do zawartości

Astra H sedan - nie działające oświetlenie tablicy rejestracyjnej


Gość vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda.

W moim aucie Astra H sedan z 2007 kupionym jako używane-gwarantowane :rolleyes: kilka tygodni temu w salonie Opla zauważyłem przedwczoraj brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Żarówki okazały się OK. Oprawki, kostki były świeże i nieuszkodzone, jednak nie było w nich napięcia. Po przewodach trafiłem na spodnią część tylnego zderzaka. Była tam spora kostka (łącznik) wciśnięta w wyprofilowane zagłębienie w styropianie zderzaka. Zastanowiło mnie to, że jest ona bez osłony, a w czasie jazdy woda spod kół leje się tam bez przeszkód. Nie bez trudu wyjąłem kostkę z tego otworu w styropianie i po kilku bezskutecznych próbach rozebrania jej stwierdziłem, że zaczęło działać. Upewniłem się, że jest to trwały efekt i zacząłem zastanawiać się jak zabezpieczyć ten element przed wodą.

Po pierwsze owinąłem kilka razy przyciętą na wymiar porządną folią tak by zabezpieczyć kostkę i przewody po ok. 5 cm z każdej strony kostki. Mimo, że przewody są w peszlach, nie zawadzi dodatkowo je zabezpieczyć. Wszystko owinąłem bardzo porządnie taśmą izolacyjną. Zamiast wsuwać zabezpieczone połączenie na swoje miejsce, znalazłem lepsze rozwiązanie. Przymocowałem kostkę do styropianu w takim miejscu, które jest osłonięte przed brygami wody metalową przegrodą. Docięty pasek plastiku o grubości 2 mm i wymiarach 60mm x 15mm zamocowałem do styropianu kołkami do płyt G-K. Przed całkowitym dokręceniem tego paska przeciągnąłem pod nim dwie opaski elektryczne, które posłużyły do umocowania kostki. Dodatkowo, zabezpieczyłem całość sztywną folią jaką stosuje się w biurowych „ofertówkach”. Na zdjęciach prezentuję to co zrobiłem. Widok jest od spodu w górę. Na zdjęciach 1 i 2 sztywna folia jest jeszcze podwinięta, na zdjęciu 3 już zasunięta. Zdjęcie 4 pokazuje kołek do G-K, o którym piszę.

Tak na marginesie, ten samochód odebrałem z salonu Opla tuż po zrobionym przez nich przeglądzie rejestracyjnym :niepewny: Daję sobie nogę uciąć, że wypuścili auto bez działającego oświetlenia tablicy a ja po prostu nie zwróciłem na to uwagi :zdziwko: Oprócz tego nie świeciła jedna żarówka stopu i jedna żarówka tylna pozycyjna. Również po w/w przeglądzie. No comments…

 

P1180882a.jpg

 

P1180880a.jpg

 

P1180886a.jpg

 

P1180894a.jpg

Edytowane przez silvo44
przeniosłem w lepsze miejsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności