Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem


Gość ob.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ob.mateusz

Witam

 

Moje pytanie jest takie czy ktoś z użytkowników Zafir B miał podobny problem (szarpanie obrazu na wyświetlaczu? jeśli tak to prosze o informacje jak go rozwiązać.

 

Problem zaczął się ok. 3tygodni temu, wcześniej było ok, wgrałem nowy soft (spolszczenie na język polski) później w serwisie opla próbowano wgrać spolszczenie komputera pokładowego lecz próba się nie powiodła z tego względu że zgubił po paru minutach język polski. Nie wiem czy to miało wpływ na teraźniejsze zachowanie wyświetlacza, zdażyło się ze przez 2 dni ekran działał prawidłowo, a tak to działa jak na filmie.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=I9nB_CgrR30

 

Jakieś nieporozumienie z zakmnięciem wcześniejszego postu, bo nie chodzi mi o zmiane języka, napisałem jakie czynności wykonałem wcześniej a problem jest inny dotyczy wyświetlacza a nie zmiany języka!

 

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez ob.mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ob.mateusz

Witaj

 

Tak już to zrobiłem, odpiąłem klemy odczekałem 1 min i założyłem ponownie, nic to nie dało, nadal występują "zakłócenia" na wyświetlaczu.

 

Zapomniałem dopisać że po ok. 5 minutach zakłócenia znikają, wyświetlacz działa poprawnie, po ponownym odpaleniu problem powraca

Edytowane przez ob.mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust wygląda to na problemy sprzętowe wyświetlacza (zakłócenia synchronizacji obrazu).

Zwłaszcza, że 2 dni działało OK. Może to jakaś "stykologia".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ob.mateusz

rozumiem, czyli zostaje tylko podjechanie do serwisu opla gdzie dokonałem zakupu Zafiry, mam nadzieje że coś wskórają, bo jest to bardzo denerwujące

 

Dziękuje za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w trakcie jazdy po "dziurach"już kilkakrotnie miałem takie same zjawisko.Po chwili wszystko jednak wracało do normy.Zaprzyjaźniony elektromechanik wykluczył uszkodzenie wyswietlacza.Prawdopodobnie problem tkwi w połaczeniu (kabel RGB lub gniazda połączeniowe).Ostatnim razem jak miałem takie "zakłucenia "delikatnie uderzyłem w górną obudowę wyświetlacza i natychmiast wszystko ustąpiło.Zdarza się mi to 1-2 razy na miesiąc.Elektromechanik powiedział że mam podstawić mu auto bo według niego trzeba sprawdzić te połączenia i bedzie wszystko ok.

Uporałeś się już z nieszcęsnym wyswietlaczem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności