Skocz do zawartości

czy usuwać silniczek krokowy z instalacji lpg


Gość sebo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam corse b z silnikiem 1.4 16V w lpg. od jakiegoś czasu zaczęła mi dużo palić jakieś 15 16l lpg/100 km fakt że robię trasy po około 90 km dziennie na których co kawałek się zatrzymuje i po chwili ruszam i tak cały czas no ale czy to możliwe zeny tyle paliła?

wymieniłem już świece oraz zregenerowałem parownik ale to praktycznie nic nie dało..

znajomy mechanik powiedział mi żebym usunął silniczek krokowy z instalacji lpg i wstawił zwykły register..

co myślicie o tym?

instalacja jest 2 generacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunięcie krokowca a wstawienie registra raczej nic nie da poza pogorszeniem osiągów auta testowałem taki wymyk kiedyś w citroenie BX, a takie duze spalanie masz odpowiedź sam, ciągle hamujesz i ruszasz, wtedy najwięcej auto pali, zrób trasę bez zatrzymania i jak ci wyjdzie spalanie ok 8l to oznacza że z instalką wszystko ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz dużo za duże spalanie nawet jak w korku stoisz. Mi nigdy nie przekroczyło 12l czy stalem w korkach latem z klima, czy z predkościami sporo powyżej dopuszczalnych. Kable dawno wymieniałeś??

A może coś nie tak z dawkowaniem masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze pisze się "usuwać"

 

 

jak chcesz małego spalania to są dwie opcje:

 

1. wstaw registr i skręć go tak mocno póki silnik pracuje i jeszcze zmniejsz możliwie dawkę na jałowym

- będzie palił mało! ale po kilku tysiącach km wypalą się zawory i wtedy już nie będzie w ogóle palił

 

2. zmień świece, wymień filtr powietrza i gazu, wyreguluj odpowiednio instalację gazową, oczyść parownik i zadbaj o szczelność całego dolotu i wydechu, podłącz centralkę pod kompa i sprawdź czy działa lambda oraz krokowiec, nie usuwaj go

Edytowane przez Czejen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i sprawdź na początek czy silnik osiąga odpowiednią temperaturę i ją utrzymuje.

 

Jak napisał Pyciu- wtawienie registra nie da nic poza całkowitym zamuleniem.

Czy czytałeś tematy (a jest ich sporo) o dużym spalaniu lpg? -jeżeli tak to jakie możliwe przyczyny już wyeliminowałeś?

 

wstaw registr i skręć go tak mocno póki silnik pracuje i jeszcze zmniejsz możliwie dawkę na jałowym

- będzie palił mało! ale po kilku tysiącach km wypalą się zawory i wtedy już nie będzie w ogóle palił

:) Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka juz jest bardzo skrecona, tak ze juz nie ma takiego odejscia jak wczesniej, a obroty na biegu jałowym też sa skręcone tak jak można, byle ttlko zeby nie szrpal na postoju, parownik miał wymieniony srodek, swiece tez wymieniałem. sonada nie działa bo mechanik mi sprawdzał jak regulował gaz a,e, powiedział ze przy mmojej instalacji nie odgrywa ona wiekszej roli. jedynie co ostatnio zauwazyłem to to ze zapala mi sie zółta kontrolka check podczas jazdy i to tak koło 80-90 km/h ale czasami sama gasnie... jedynie co zostało mi do wymiany ztych rzeczy o ktorych mowice to filtr powietrza i gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja z krokowcem powinna cały czas mieć działającą lambdę, wtedy dobrze działa.

ten gazownik chyba jednak nie wie o czym mówi...

 

gdyby chciał żeby krokowiec nie działał (a stał jak registr) to i tak nie ma problemu, można ustawić mu krok na stałe, bez możliwości zmiany i wtedy wyregulować używając analizatora spalin

inaczej nie wyobrażam sobie o co mu chodziło

Edytowane przez Czejen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności