Skocz do zawartości

Świst przy dodawaniu gazu!


Gość Maly4

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Niedawno kupilem zafire B 2006r 1.6 16V ,i przy dodawaniu gazu,kazdo razowo slychac lekki swist.Ten swist jest zarowna jak jade i jak samochod jest na postoju i na luzie, odpalony,ale podkreslam,ze tylko w chwili dodawania gazu ten swist sie pojawia.Nastepnie ,rowniez jest on bardzo slyszalny ,gdy jade stala predkoscia,a najbardzie go slychac po 90km/h w gore,przy stalych predkosciach,bo gdy dodaje gazu znika i to samo sie dzieje gdy puszczam gaz,niema go.Ale wracajac do tych 90km/h i w gore,to ten dzwiek przy stalej predkosci jest slyszalny ciagle, i zamienia sie ten swist na taki no niewiem ,dzwonienie drrrr....Ten odglos nie idzie z silnika tylko chwile za nim w strone kabiny,wydaje mi sie,ze to cos z gazem,ale przyczyn moze byc tysiac,wiec dlatego pisze.Rowniez to nie pasek klinowy i lancuszek rozrzadu.Uklad wydechowy jest szczelny ,i to nie turbina bo to benzyna.Prosze Was o opinie i o pomoc,jak ktos mial moze taki problem lub wie co moze byc przyczyna,to piszcie.Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Właśnie przeglądam forum i trafiłem na ten temat. Sprawę znam, bo sam to przerabiałem - jeżeli opis się zgadza - to na 100 % jest to przepustnica. Świst u mnie również słyszalny był przy dodawaniu gazu oraz podczas jazdy ze stałą prędkością(zwłaszcza przy obrotach 2,7 tys). Dodając gazu lub zwalniając- znikał,by po chwili znowu wrócić. Przepustnica była czyszczona - nic to nie dało, jedynie wymiana - polecam opcję używanej z anglika. Dodam, że oprócz "świstu" nie było żadnych innych objawów. Ja jeździłem z tym prawie rok i w końcu miałem już dosyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość frogii1990

miałem podobny problem z Zośka A, jak wciskało się gaz do podłogi to piszczało ale jak się samochód rozpędzał do tego co było wciśnięte to przestawał. Problemem okazał się elastyczny łącznik tłumika który trochę się zużył i powietrze w nim powodowało ten świst. Wymiana rozwiązała problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.A wiec tak,wymienilem tlumik i nic, nadal bylo gwizdanie.Pan pm6 trafil w sedno,wielkie dzieki :beer: .Pozdro dla wszystkich .zainteresowanych

Edytowane przez Maly4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności