Skocz do zawartości

spalanie vectra sedan 1.8 16 v 1997


Gość zrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,od niedawna jestem właścicielem vectry B sedan 1997 r z silnikiem 1.8 z założoną sekwencyjną instalacją stag 300, opony 195/65/15,spalanie w mieście 16 l gazu,jazda dynamiczna ale nie piłuje auta i nie przekraczam 3000 obr.Moje pytanie czy takie spalanie to jest normalne?Czy autko nie powinno palić trochę mniej?Chciałbym się dowiedzieć bo jeśli spalanie jest za duże zacznę kombinować co może być tego przyczyną.Dzięki z góry za podpowiedzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące jeszcze jedno to moje pierwsze auto zasilane lpg i pytanie takie czy na zimnym silniku na intalacji gazowej silnik powinien zapalać na gazie bo wiem ze jest taka możliwość ale próbowałem i nic z tego nie wiem czy sie nie pomyle ale chodzi o jakieś zapalanie silnika awaryjne przy braku paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące jeszcze jedno to moje pierwsze auto zasilane lpg i pytanie takie czy na zimnym silniku na intalacji gazowej silnik powinien zapalać na gazie bo wiem ze jest taka możliwość ale próbowałem i nic z tego nie wiem czy sie nie pomyle ale chodzi o jakieś zapalanie silnika awaryjne przy braku paliwa.

Witam,

Tak auta zasilane LPG mogą odpalać na gazie nawet na zimnym silniku, ale jest nie wskazane. Po pierwsze auto ciężej zapalić, po drugie nie wskazane dla parownika, gdyż zimne membrany w parowniku szybciej się zużywają. Generalnie ja jak dojeżdżam do celu to przełączam na PB i dopiero gaszę i odpalam na PB czy jest zimne czy ciepłe. Co do spalania to trochę dużo. Moje autko na zwykłej instalacji pali około 12l/100 po mieście. Może trzeba wyregulować. Poszukaj dobrego, polecanego gazownika w swojej okolicy i jedź na sprawdzenie.

Edytowane przez sniff0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam 1.8 16v 125KM Astra 93r. pali mi w przedziale 9-10 l./100km, a drugie to vectra 2.0 16v 136KM (automat) i pali 10-11 l./100km. Więc twoje kolego pali stanowczo za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania na gazie jest taka możliwość jeżeli masz instalację II generacji, przy sekwencji (IV generacja) takiej możliwości już nie ma.

 

W kwestii spalania u mnie problemem był katalizator...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się kolego, sekwencje można też tak odpalić. w stag 300 należy trzymać wciśnięty przycisk na centralce i przekręcić zapłon a potem uruchomić silnik, nie puszczając przycisku. może ta funkcja nie działać jeśli jest wyłączona w sterowniku, wtedy bez interfejsu się tego nie włączy. natomiast nie jest to dobre dla silnika, ani dla instalacji, poza tym zimny parownik może nie dać odpowiedniego ciśnienia na listwę, a jeśli złe ciśnienie utrzyma się przez dłuższy czas instalacja prawdopodobnie i tak się wyłączy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności